Nie łatwe zadanie mieli wczoraj zawodnicy w Rewie. Wiatr przekraczający 25 węzłów to ciężki orzech do zgryzienia nawet jak na doświadczonych mastersów. W przypadku młodych juniorów stojących na formule pierwszy raz w życiu to prawdziwe mission impossible. Niemniej jednak wszyscy dzielnie walczyli i z mniejszymi lub większymi sukcesami dopływali do mety. Widać bardzo dobre przygotowanie i nastawienie zawodników, którzy na co dzień startują w klasach RS:X i Techno 293 pod kierownictwem profesjonalnej kadry trenerskiej. Te Mistrzostwa to szansa na zdobycie nowego doświadczenia.

Wśród juniorów póki co najlepiej radzi sobie Przemysław Szybkowski z Sopockiego Klubu Żeglarskiego, któremu po piętach depczą klubowy kolega – Aleksander Przychodzeń i Mikołaj Michalski z Gdańska. Wśród Pań rywalizacja jest jeszcze bardziej zacięta, gdyż cała pierwsza trójka ma tą samą ilość punktów. Póki co z remisu zwycięsko wychodzi Julia Dawidowicz z YKP Warszawa, która prowadzi również w kategorii kobiet poniżej 17 roku życia! Za nią w overallu juniorek reprezentantki Sopotu – Lidia Sulikowska i Weronika Marciniak. Jeśli chodzi o najmłodszych w kategorii poniżej 17 lat prym wiedzie Adam Żarnowski.

W grupie Mastersów zarówno w formule i slalomie prowadzi Sławomir Buchholz z Wągrowca przed Tomaszem Słomskim startującym w barwach Globiltel. Za nimi Prezes PSW – Witold Dudziński. Dwa niższe stopnie podium slalomu zajmują natomiast Leszek „Lester” Staniszewski i Piotr Dudek.

Poniżej wyniki po drugim dniu regat.

Formula Master

Formula Juniorzy

Formula Juniorki

Slalom