Przy wsparciu znanego wszystkim sklepu Hydrosfera od 24 do 27 sierpnia w szkółce Rewa Surf Centrum odbywały się Windsurfingowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Mastersów w klasach Formula Windsurfing i Slalom. Minione regaty były wyjątkowe. Po raz pierwszy od kilku lat liczba startujących juniorów przerosła stawkę mastersów. W sumie na zatoce zameldowało się niespełna 50 deskarzy w tym 33 młodych zawodników. Takiej liczby juniorów nie było nawet na Mistrzostwach Świata Formuly Windsurfing. To znak, że windsurfing ma się w Polsce dobrze i będzie się rozwijał.

Niestety pogoda nie szła w parze z dobra frekwencją. Już pierwszy dzień zawodów przywitał uczestników plażową pogodą. Nikt jednak się nie nudził i wszyscy dopracowywali swój sprzęt. Popołudniu wiatr wzmógł się do około 10 węzłów więc zawodnicy ruszyli na wodę. Niestety tak jak szybko się rozwiało tak szybko zdechło a próby rozegrania wyścigów spełzły na niczym.

Drugi dzień okazał się dużo szczęśliwszy. Od samego rana wiatromierz pokazywał 20 węzłów, więc komisja planowo odgwizdała sygnał do pierwszego startu formuły. Wiatr z minuty na minutę rósł. Po pierwszym wyścigu szkwały przekraczały już 27 węzłów. Mimo to Juniorzy i Mastersi dzielnie walczyli podczas wszystkich 4 biegów. Po serii formuły ruszyły pierwsze wyścigi slalomu. Tendencja wiatrowa niestety się zmieniała, zaczęło siadać i kilka startów trzeba było przerwać. Ostatecznie rozegrano 5 wyścigów.

W sobotę komisja miała ciężki orzech do zgryzienia. Prognozy zapowiadały silniejszy wiatr rano więc nie przedłużając po odprawie wszyscy zostali wysłani na wodę. Wyścigów jednak nie udało się rozegrać. Na przeszkodzie znów stanął wiatr, na który wszyscy czekali do późnego popołudnia. W końcu przyszła upragniona bryza ale znów wiało zbyt krótko by móc rozegrać jakikolwiek wyścig. Ostatniego dnia nad Rewą przeszła burza po której na zatoce zapanował spokój również wiatrowy. Tak zakończyły się kolejne Mistrzostwa Polski Juniorów i Mastersów. Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu i nagrodami o wartości 10 tys. złotych ufundowanymi przez sponsora tytularnego – dystrybutora sprzętu Hydrosferę.

Wyniki:

Formula Mastersi

Formula Juniorzy

Formula Juniorki

Slalom