Formula

Rank Class Division Nat SailNo Name Birth Club R1 R2 R3 R4 Score
1 FW GMaster POL 381 Paweł Dittrich 1970 WSV Werder (3.0) 1.0 2.0 1.0 4.0
2 FW GMaster POL 507 Witold Dudziński 1970 PSW (5.0) 4.0 1.0 2.0 7.0
3 FW POL 9 Jan Klimaszyk 1995 ŻLKS 1.0 3.0 (4.0) 4.0 8.0
4 FW GMaster POL 30 Piotr Łunkiewicz 1970 PKM LOK Poznań 4.0 (5.0) 3.0 3.0 10.0
5 FW Master POL 179 Sławomir Buchholz 1973 KŻ Ogniwo Wągrowiec 2.0 2.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 16.0
6 FW GMaster POL 14 Tomasz Słomski 1972 MOS 2 W-wa Globitel.pl (6.0) 6.0 6.0 5.0 17.0
7 FW GMaster POL 508 Jacek Wróż 1970 PSW (7.0) 7.0 5.0 6.0 18.0
8 FW U17 POL 144 Kajetan Machura 2002 SKŻ (8.0) 8.0 7.0 8.0 23.0
9 FW Master POL 117 Paweł Prokopiak 1980 PSW (9.0) 9.0 8.0 7.0 24.0
10 FW POL 88 Maciek Szulczewski 1988 PSW (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 36.0
10 FW Master POL 177 Rafał Radecki 1973 PSW (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 36.0

 

Slalom

Rank Class Division Nat SailNo Name Birth Club R1 R2 Score
1 FW_SLALOM GMaster POL 381 Paweł Dittrich 1970 WSV Werder 1.0 3.0 4.0
2 FW_SLALOM POL 9 Jan Klimaszyk 1995 ŻLKS Poznań 2.0 2.0 4.0
3 FW_SLALOM GBR 58 Kacper Woźniak 1996 UKWA 5.0 1.0 6.0
4 FW_SLALOM POL 56 Adam Morawski 1996 MOS 2 W-wa 3.0 6.0 9.0
5 FW_SLALOM Master POL 117 Paweł Prokopiak 1980 PSW 7.0 4.0 11.0
6 FW_SLALOM Master POL 110 Maciej Wysocki 1976 Hals Hodzież 6.0 5.0 11.0
7 FW_SLALOM Master POL 179 Sławomir Buchholz 1973 KŻ Ogniwo Wągrowiec 4.0 8.0 12.0
8 FW_SLALOM GMaster POL 508 Jacek Wróż 1970 PSW 8.0 7.0 15.0
9 FW_SLALOM GMaster POL 14 Tomasz Słomski 1972 MOS 2 W-wa Globitel.pl 9.0 9.0 18.0
10 FW_SLALOM GMaster POL 129 Piotr Przybysz 1971 PSW 10.0 11.0 21.0
11 FW_SLALOM U17 POL 144 Kajetan Machura 2002 SKŻ 12.0 10.0 22.0
12 FW_SLALOM Master POL 177 Rafał Radecki 1973 PSW 11.0 13.0 24.0
13 FW_SLALOM U17 POL 44 Konrad Machura 2005 SKŻ”Ergo Hestia”Sopot 13.0 12.0 25.0
14 FW_SLALOM POL 88 Maciek Szulczewski 1988 PSW 15.0 DNC 14.0 29.0

 

Open Foil Racing

Rank Class Division Nat SailNo Name Birth Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Score
1 OFR GMaster POL 381 Paweł Dittrich 1970 WSV Werder 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 5.0
2 OFR GMaster POL 508 Jacek Wróż 1970 PSW 2.0 2.0 2.0 4.0 (6.0) 5.0 15.0
3 OFR Master POL 179 Sławomir Buchholz 1973 KŻ Ogniwo Wągrowiec 4.0 3.0 3.0 (5.0) 4.0 4.0 18.0
4 OFR Master POL 126 Przemysław Miarczyński 1979 SKŻ”Ergo Hestia”Sopot (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 2.0 2.0 1.0 25.0
5 OFR GMaster RUS 10 Siergiej Pavlenko 1960 Kaliningrad (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 3.0 3.0 3.0 29.0
6 OFR U20 POL 66 Adam Żarnowski 2001 SKŻ”Ergo Hestia”Sopot 3.0 4.0 4.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 31.0
7 OFR GMaster POL 14 Tomasz Słomski 1972 MOS 2 W-wa Globitel.pl (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 6.0 5.0 10.0 DNC 41.0
8 OFR POL 56 Adam Morawski 1996 MOS 2 W-wa (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 50.0
8 OFR GMaster POL 507 Witold Dudziński 1970 PSW (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC 50.0

 

Raceboard

Rank Class Division Nat SailNo Name Birth Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Score
1st RCB Master POL 128 Maciej Wójcik 1979 SKŻ”Ergo Hestia”Sopot 1.0 (2.0) (2.0) 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 7.0
2nd RCB Master POL 101 Maciej Sinczak 1976 PSW (2.0) 1.0 1.0 1.0 (2.0) 2.0 2.0 2.0 9.0
3rd RCB Master POL 113 Joanna Scherer 1976 PSW 3.0 3.0 3.0 3.0 3.0 (4.0) (4.0) 4.0 19.0
4th RCB GMaster POL 92 Ireneusz Kutyła 1971 „BAZA”MRĄGOWO (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 4.0 3.0 3.0 3.0 25.0
5th RCB Master POL 178 Bartłomiej Zarzecki 1978 PSW 4.0 4.0 4.0 4.0 (5.0) (5.0) 5.0 5.0 26.0