powrót do

Relacja z Mistrzostw Polski w Rewie [21-23.09.2018]

W Rewie walczyli o medale MP

W Rewie odbyły się Mistrzostwach Polski w Slalomie oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Formule Windsurfing. Tym razem organizatorzy oraz uczestnicy regat mieli duże szczęście do wiatru. W ciągu trzech dni udało się rozegrać 11 wyścigów w klasie Formuła Windsurfing oraz 12 hitów slalomu. Do pełni szczęścia zabrakło tylko pogody. Po „hawajskim” – słonecznym piątku, gdy temperatura dochodziła 31 stopni, a wiatr wiał z siłą 18-27 Węzłów, w sobotę i niedzielę przyszło załamanie pogody. Temperatura spadła o połowę, silny wiatr się utrzymał, ale pojawiły się przelotne deszcze.

Do Slalomu zgłosiło się aż 21 zawodników i dwie zawodniczki. Klasą dla siebie był Maciej Rutkowski, który wygrał prawie wszystkie wyścigi. Taki wynik był do przewidzenia, gdyż Maciek specjalizuje się w tej konkurencji, na co dzień ścigając się w zawodowej lidze PWA. Warto też w tym miejscu dodać, że kilka dni wcześniej wywalczył on wicemistrzostwo świata IFCA. W Rewie doskonałą, równą jazdę pokazał Maciej Klopocinski, który pewnie wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski w Slalomie. Brąz w Rewie zdobył starszy brat Maćka – Leszek Rutkowski. W
poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Michał Polak (Junior mł., Sławomir Bucholz (Master), Jacek Wróż (Grand Master). Na wysokiej 5. pozycji regaty zakończyła pierwsza z kobiet – Maja Dziarnowska. Nieco spóźniony na regatach w Rewie pojawił się Michał Polanowski, ale niestety oficjalnie w mistrzostwach nie uczestniczył.

W Rewie odbyły się również Mistrzostwa Polski Juniorów w Formule Windsurfing, w których uczestniczyło 16 zawodników i 9 zawodniczek. W gronie juniorów losy medali ważyły się do ostatniego wyścigu. Ostatecznie tytuł Mistrza Polski wywalczył Jakub Sykuła, który przy remisie punktowym pokonał kolegę klubowego Przemysława Szybkowskiego lepszym stosunkiem pierwszych miejsc. Brązowy medal zdobył Adam Żarnowski, również zawodnik SKŻ Ergo Hestia Sopot. Najlepszą juniorką w kraju została Weronika Marciniak. Drugie miejsce wywalczyła Julia Dawidowicz, która również przy remisie punktowym pokonała Martę Popłonyk. W najmłodszej kategorii wiekowej – juniorów młodszych tytuł Mistrza Polski wywalczył Michał Polak,
pokonując Dominika Lewińskiego i Kajetana Machurę. W Formule Windsurfing rywalizowali także Mastersi i Grand Mastersi, dla których były to regaty zaliczane do Pucharu Polski. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Wijas, drugi był Marcin Kolendra, a trzeci Tomasz Słomski.