powrót do

W Pucku zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Mastersów Formuła Foil. Na starcie regat stanęło 70 zawodników z 11 państw. Od początku mistrzostw pogoda w Pucku dopisywała uczestnikom. Na pięć dni regat, tylko jeden dzień nie wiało, a zawodnicy wykorzystali ten czas na pracę przy sprzęcie. Łącznie udało się przeprowadzić 19 wyścigów. Od początku mistrzostw duże emocje towarzyszyły w klasie U20, gdzie trzech zawodników było bardzo blisko siebie w punktacji. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej niemalże codziennie zmieniali się: Kamil Manowiecki, Michał Polak oraz Dominik Lewiński. Ostatecznie Mistrzem Świata został Michał Polak, który ośmiokrotnie mijał linię mety na pierwszym miejscu. Drugie miejsce wywalczył jego klubowy kolega Dominik Lewiński, a trzecie Kamil Manowiecki. Najlepszą zawodniczką U20 została Pola Wawrzyniak. W kategorii U17 złote medale wywalczyli: Maciej Pietrzak oraz Aleksandra Wasiewicz.

Dobry początek mistrzostw w Pucku miał były Mistrz Świata Steve Allen. Niestety Australijczyk, który jest po operacji biodra i jeszcze w trakcie rehabilitacji, po pierwszym dniu zmuszony był do podjęcia decyzji o wycofaniu się z regat. W gronie Mastersów od początku liderem był Bartłomiej Kwiek, który seryjnie wyrywał wyścigi. Niestety awaria sprzętu i nieukończenie dwóch biegów spowodowało, że do końca mistrzostw musiał żeglować bardzo ostrożnie. Choć jeden z faworytów floty Masters Janis Preiss, były Mistrz Europy, walczył o złoty medal do końca, to ostatecznie nie dał rady Polakowi. Bartek Kwiek ostatniego dnia żeglował koncertowo kończąc wszystkie wyścigi jako pierwszy z olbrzymią odstawą do Łotysza. Trzecie miejsce w regatach i złoty medal w kategorii Grand Mastersów wywalczył Paweł Dittrich. Drugie miejsce zajął Witold Dudziński, a trzecie Jacek Wróż. Mistrzem w kategorii Veteran został Szwed Stefan Voxby.

Sponsorami Mistrzostwa Świata Juniorów i Mastersów Formuła Foil – Puck 2021 byli: Kancelaria Adwokata i Radcy Prawnego Brzoziewska Kędziora, Construktivbau Pawel Dittrich, Easy Surf Shop, Rehasport Clinic, Dom Mediowy Simple Media, Omida, Symbio Media Group, The Virus, a także Miasto Puck.