powrót do

W Pucku zakończyły się Regaty o Puchar Burmistrza zaliczane do Pucharu Polski PSW. Na starcie pojawiło się 100 zawodników, którzy rywalizowali w klasach Formuła Foil oraz Techno 293. Akwen Zatoki Puckiej tradycyjnie nie zawiódł żeglarzy dostarczając doskonałych warunków wiatrowych do ścigania.

Duże emocje towarzyszyły klasie Formuła Foil, gdzie trzech naszych kadrowiczów: Michał Polak, Dominik Lewiński oraz startujący poza konkursem Radek Furmański walczyli z Litwinem o zwycięstwo. Ostatecznie złoty medal wywalczył Juozas Bernotas, a srebrny i brązowy wywalczyli żeglarze GKŻ Polak i Lewiński. Jeszcze większe emocje mieliśmy w klasie FF 6.0, gdzie o złoty medal walczono do ostatniego wyścigu. Ostatecznie Antoni Zelda i Józef Lessnau, po rozegraniu 12 wyścigów, mieli punktowy remis, a o zwycięstwie na korzyść tego pierwszego zadecydowało wygranie ostatniego wyścigu. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Michelle Urzykowski. W kategorii FF 8.0 i FF 7.0 klasą dla siebie byli: Maksymilian Szweda oraz Gustaw Trybek, którzy z dużą przewagą pokonali swoich konkurentów. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyły: Wiktoria Wojciechowska oraz Sonia Maliszewska.

Na osobnej trasie rywalizowali żeglarze w klasie Techno 293. W ciągu trzech dni regat udało się rozegrać 10 wyścigów w bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych. Ci najmłodsi żeglarze okazali się bardzo dzielni i nie straszne im były piątkowe ulewy, czy niedzielne szkwały dochodzące do 20 Węzłów. Ostatecznie złote medale wywalczyli: Jeremiasz Augustowski i Olga Krasowska w klasie 6.8, Krzysztof Czuryło i Urszula Chwiałkowska w klasie 6.0 oraz Nikodem Bajan i Martinique Suchocka w klasie 4.0.

Regaty o Puchar Burmistrza Pucka odbyły się pod Patronatem Honorowym Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego, a także przy wsparciu Miasta Pucki oraz PGE Baltica – Sponsora Głównego Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu.