powrót do Aktualności

Leszka Pawlika pamięci Regaty 2019

ieporęt-Pilawa gościł windsurferów ścigających się w regatach „Leszka Pawlika pamięci Regaty 2019”. Tym razem rywalizowano jedynie na deskach mieczowych. Była to impreza zaliczana do Pucharu Polski PSW.

Do ciekawego pojedynku doszło w klasie Raceboard, gdzie obecny Mistrz Polski i lider tegorocznego rankingu Maciej Sinczak zmierzył się z legendą tej klasy Pawłem Gardasiewiczem. Zwyciężył ten drugi, który aż pięciokrotnie przypływał na metę jako pierwszy. Drugie miejsce zajął Maciej Sinczak, umacniając się na pierwszym miejscu Pucharu Polski. Tuż za podium uplasowała się jedyna kobieta Joanna Scherer, która przegrała o trzecie miejsce z młodym Dawidem Litwinkiem. Zacięta rywalizacja miała miejsce w klasie RSX, gdzie o pierwsze miejsce walczyli zawodnicy dwóch najlepszych wybrzeżowych klubów: GKŻ i SKŻ. Triumfatorem został Jan Goralski, drugie miejsce zajął Antoni Siwek, a trzecie Grzegorz Bujnowski. Nieco słabszą frekwencję miały klasy Bic Techno 7.8 i 6.8. Tutaj triumfowali: Nell Ryan i Monika Kulikowska oraz Wiktor Kocenko i Karolina Oppeln-Bronikowska. Ciekawy przebieg miała rywalizacja w klasie Bic Techno 5.8, a to dlatego, że na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się dziewczyny. Zwyciężyła Maja Ciuk wyprzedzając Marię Rudowicz, trzeci był Kacper Karbownik. W Nieporęcie walczyli również najmłodsi adepci windsurfingu, na żaglach 4.0. Zwyciężył Jakub Guźlecki przed Kacprem Rejmerem i Michałem Sudnikiem. Najlepszą z dziewczyn był Julia Przybył.

Finał Pucharu Polski w Windsurfingu odbędzie się w dniach 18-20 października w Pucku, na które zaprasza organizator – Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu.