powrót do Aktualności

Mamy to!

Rozsądek i przyszłość zwyciężyły! Tysiące głosów, setki osób zaangażowanych osobiście w to, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niemożliwe, rewolucyjna zmiana olimpijskiej klasy windsurfingowej z RSX na Foila stała się faktem.

Mamy w tym swój wielki udział, pierwsze Mistrzostwa Europy i pierwsze Mistrzostwa Świata Foila odbyły w Polsce! Dziękuję wszystkim z nas zaangażowanym w zmianę klasy olimpijskiej, w to, co się stało odbyło się z naszym wielkim udziałem! Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i wzięły udział w tych dwóch światowych imprezach, które odbyły się w ostatnich dwóch latach na wodach Zatoki Puck. Dziękuję Maćkowi Rutkowskiemu, który latał na wyczynowym poziomie jako pierwszy z nas i przekonał mnie, że nie ma odwrotu.

Ta jesienna rozmowa z 2017 roku zmieniła całkowicie moje myślenie i nastawienie, czego efektem było zorganizowanie przez nas ME i MŚ w Formula Foil i utworzenie jednej z najsilniejszych flot foila.
Echo tegorocznych Mistrzostw Świata zorganizowanych w Pucku odbiły się na całym Świecie, film z regat obejrzało ponad 100 tysięcy ludzi.

Po raz pierwszy reprezentant World Sailing obecny na MŚ zobaczył z bliska regaty foila rozgrywane przy wietrze powyżej 30 węzłów, jego pozytywne komentarze obiegły cały Świat. Kolejne zawody rozgrywane na Świecie aż do rekomendacji komisji technicznych World Sailing udowodniły to, co kilka minut temu zostało potwierdzone przez głosowanie reprezentantów krajów podczas World Sailing Annual General Meeting:
Mamy nową klasę olimpijską – Paryż 2024 – iFOIL

dr n.med. Witold Dudziński
Prezes Zarządu
Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu



Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe