powrót do Ogłoszenia PSW

Moi drodzy

Z radością prezentujemy kalendarz Pucharu Polski na 2019 rok. Dziękuję wszystkim trenerom i członkom Zarządu PSW, którzy starannie przygotowywali go przez ostatnie trzy miesiące. Staraliśmy się, aby terminy poszczególnych imprez rozgrywanych w Polsce, nie kolidowały z imprezami światowymi i uwzględniały cykle przygotowań do Mistrzostw Świata, Europy i tych najważniejszych – Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

W grudniu 2018 roku odszedł od nas na wieczną wachtę jeden z pionierów windsurfingu zimowego w Polsce doktor Zdzisław Wirga, który dopełnił swoją osobą listę trzech wielkich postaci polskiego windsurfingu, którzy rozstali się wodami tego Świata w ubiegłym roku. Michał Srzednicki, Lechu Powolny i Zdzisław Wirga to ludzie dzięki których pasji i zaangażowaniu weszliśmy do elity światowego windsurfingu. Cześć ich pamięci!

Sezon rozpoczynamy już wkrótce od zawodów w windsurfingu zimowym – WZ – w Osieku u Andrzeja Uzdowskiego, któremu bardzo dziękuję za zaangażowanie i ogromne serce dla naszej dyscypliny.

W połowie lutego czekają nas Mistrzostwa Polski WZ rozgrywane w Giżycku i Mistrzostwa Europy w Estoni. Mamy nadzieję, że kolejny raz dowiedziemy naszego wysokiego poziomu w tej konkurencji.

W kalendarzu PSW na 2019 rok znajduje się 49 imprez uwzględniających wszystkie najważniejsze regaty rozgrywane na polskich i zagranicznych wodach.

Sezon 2019 jest rokiem przedolimpijskim, dla naszych zawodników RSX-a będzie to bardzo trudny czas eliminacji i przygotowań do IO w Tokio.

Pod koniec czerwca w Pucku zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Formuły Foil, ponieważ MŚ w Portimao w 2018 roku nie odbyły się, nasza impreza będzie pierwszą w historii walką o tytuł Mistrza Świata w tej konkurencji! Czekają nas wielkie emocje!

W lipcu kolejne regaty rangi mistrzowskiej – Mistrzostwa Świata Juniorów RSX, rozgrywane w Gdyni, tam zobaczymy w walce nasze przyszłe nadzieje olimpijskie.

W każdej z konkurencji czeka nas szereg zawodów zaliczanych do Pucharu Polski. Wszystkie mają swoją specyfikę, każda wymaga determinacji, znakomitego przygotowania fizycznego, psychicznego i dyscypliny. Dla tych z nas, którzy się uczą ważnym wzorem powinny być te osoby z naszego grona, które pracując i wychowując dzieci, znajdują czas na swoją pasję. Na każdym z seniorsko-masterowego grona zawodników spoczywa obowiązek dawania najlepszego wzoru do naśladowania najmłodszym. Wszyscy budujemy kulturę społeczeństwa czerpiącego wartości ze sportu oraz żywiołów wiatru i wody, łącząc nas tym samym ze światowymi elitami.

Sezon wypełniony walką, radością i sukcesami zakończymy w połowie października w Pucku, tradycyjnie już Finałem Pucharu Polski i uroczystym podsumowaniem sezonu.

Z windsurfingowo-foilowymi pozdrowieniami i życzeniami udanego sezonu

Witold Dudziński

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu

Kalendarz Pucharu Polski 2019

 Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe