powrót do Aktualności

Raceboadowe ME 2019

Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Europy w Raceboardzie były Czechy. Regaty rozgrywano na zbiorniku wodnym w Nowych Młynach. W imprezie wzięło udział pięciu Polaków.

Organizatorzy idealnie wstrzelili się w warunki pogodowe. Wprawdzie, jak relacjonowali uczestnicy, było dość zimno, to wiatru nie zabrakło. Łącznie rozegrano 13 wyścigów, z czego aż siedem wygrał Joao Rodrigues. Portugalczyk, który w latach swojej szczytowej formy zdobywał złote medale Mistrzostw Świata i Europy w klasach olimpijskich (Mistral i RSX), tym razem zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w klasie Raceboard. Przypomnijmy, że rok temu zdobył w tej klasie Mistrzostwo Świata. Srebrny medal wywalczył Węgier Aron Gadorfalvi (czterokrotny Olimpijczyk), a brązowy Hiszpan Borja Carracedo Serra. Mistrzynią Europy została Czeszka Jana Slivova.

W Czempionacie dzielnie walczyli również Polacy. Artur Manelski przed ostatecznym rozstrzygnięciem pisał na forum: „Dziś ostatni dzień regat ME. Wtorek i środa – żegluga przy równym wietrze, przy odczuwalnej temperaturze 5-6 stopni, czwartek bezwietrzny, odpoczynek, relaks i lizanie ran, a wczoraj bardzo wyczerpujące 4 wyścigi przy zmiennym wietrze. Dziś powtórka z rozrywki. Wiatr ma być trochę silniejszy. Każdy z nas daje z siebie wszystko, gryzie bom w trakcie wyścigów. Max i Maciej mają dziury na rękach. Grzegorz i Michał też już weszli w dobry rytm żeglugi i cisną. Dziś przywitało nas słońce, będzie dobry nastrój do ataku. Ja atakuje Top 10, Max 3 miejsce, a Maciej 3 w Masterach”. Nasz najlepszy specjalista od długiej deski ostatecznie był poza podium. Maksymilian Wójcik, który bronił tytułu Mistrza Europy, zakończył regaty na czwartym miejscu. W weteranach Grzegorz Pińkowski został sklasyfikowany na miejscu 3.

W lipcu będzie za to okazja do rewanżu. W niemieckim Warnemunde odbędą się Mistrzostwa Świata. Będziemy kibicować!

1 Joao Rodrigues POR-7 / 16.0 pkt.
2 Aron Gadorfalvi HUN-1 / 31.0
3 Borja Carracedo Serra ESP-20 / 37.0
4 Maksymilian Wójcik POL-7 / 41.0
5 Karel Lavicky CZE-130 / 56.0

11 Artur Manelski POL-79 / 119.0
19 Maciej Sinczak POL-101 / 184.0
51 Grzegorz Pińkowski POL-301 / 507
53 Michał Pińkowski POL-91 / 546Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe