powrót do Aktualności

Za nami regaty o Puchar Burmistrza Miasta Puck. Bez wątpienia były to regaty wyjątkowe i to pod wieloma względami. Termin ten początkowo był zarezerwowany na Mistrzostwa Świata Juniorów i Mastersów w klasie Foil w Pucku. Niestety w dobie pandemii zostały one przeniesione na rok kolejny. W to miejsce Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu zorganizowało czterodniowe regaty zaliczane do Pucharu Polski.

Początek lipca wydaje się być terminem z murowaną żeglarską pogodą. Tak było rok i dwa lata temu, gdy na Zatoce Puckiej odbywały się Mistrzostwa Europy, a potem Mistrzostwa Świata. I tym razem było podobnie, bo przez cztery dni wiało dość mocno. Udało się przeprowadzić aż 21 wyścigów, co z pewnością jest swoistym rekordem naszych regat krajowych. Na starcie w Pucku stanęła również rekordowa liczba zawodników. 41 desek na foilach ze startu wspólnego robiło wrażenie. Jeśli do tego dodamy, że po raz pierwszy na starcie Open Foil Race mieliśmy całą windsurfingową kadrę narodową kobiet i mężczyzn, to mamy obraz jak ciekawe były to zawody.

Klasą dla siebie był Przemek Miarczyński, który aż 17 razy mijał linię mety na pierwszym miejscu, w niektórych wyścigach z bezpieczną przewagą nad kolejnymi zawodnikami. Bardzo dobrze żeglował również Maciek Rutkowski, który jako jedyny na tych regatach potrafił zagrozić Przemkowi, wygrywając z nim czterokrotnie. Z pewnością był to dla niego doskonały trening przed docelowymi startami w PWA. Trzecie miejsce na Pucharze Burmistrza Miasta Puck zajął Piotr Myszka, choć nie przyszło mu to łatwo. Bardzo dobrą prędkość na tych regatach miał Michał Polak. Ten młody i bardzo perspektywiczny żeglarz nawet prowadził w kilku wyścigach, by ostatecznie na mecie meldować się w czołowej trójce. Czołówkę tych regat uzupełniali: Radek Furmański, Jarek Miarczyński oraz Bartłomiej Kwiek, który gdyby nie fakt, że nie mógł startować w czwartek, byłby w klasyfikacji znacznie wyżej. Bardzo dobrze w Pucku żeglowała Zofia Klepacka, która jako najlepsza z kobiet, w klasyfikacji Open była 15. Warto podkreślić, że nasza olimpijka dopiero co nauczyła się żeglować na foilu!

Na Pucharze Burmistrza Miasta Puck, na nieco krótszej trasie, ale ze startu wspólnego, walczyli też juniorzy. Oni również mieli 21 wyścigów i także walcząc w ciężkich porywistych wiatrach. W tej rywalizacji najlepsi byli: Julia Dawidowicz oraz Maciej Popłonyk.

Wyniki:

1 POL-126 – Przemysław Miarczyński – SKŻ „Ergo Hestia” Sopot 16.0 pkt.
2 POL-23 – Maciej Rutkowski – Niezrzeszony 29.0
3 POL-82 – Piotr Myszka – Klub Sportowy AZS AWFIS 46.0
4 POL-42 – Michał Polak – GKŻ Gdańsk 58.0
5 POL-28 – Radosław Furmański – DKŻ Dobrzyń 83.0
6 POL-127 – Jarosław Miarczyński – Niezrzeszony 106.0
7 POL-381 – Paweł Dittrich – WSV Werder 117.0
8 POL-179 – Sławomir Buchholz – KŻ Ogniwo Wągrowiec 132.0
9 POL-72 – Kamil Manowiecki – SKŻ „Ergo Hestia” Sopot 156.0
10 POL-1111 – Bartłomiej Kwiek – MOS 2 Warszawa 161.0

15 POL-8 – Zofia Klepacka – „Legia” Warszawa 250.0
20 POL-7 – Maja Dziarnowska – SKŻ „Ergo Hestia” Sopot 296.0
30 POL-81 – Julia Dawidowicz – SKŻ „Ergo Hestia” Sopot 428.0Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe