powrót do Aktualności
Trzynasta relacja z MISTRZOSTW POLSKI INSTRUKTORÓW 28-29.08.2020r.

LEGENDA (dla łatwiejszego zrozumienia niniejszego tekstu):

MOLO budowla hydrotechniczna prostopadle lub ukośnie wysunięta w morze w celach technicznych, rekreacyjnych lub turystycznych.

TELEGRAF urządzenie z 1833 służące do przekazu informacji tekstowych na odległość, kolejne frazy tekstu nim przesłanego, oddzielane były słowem STOP (za wikipedią).

 

Kiedy w 2005 roku budowniczowie jastarniańskiego molo szykowali się do oddania gotowego obiektu do publicznego użytku, nikomu nie śniło się jeszcze, że w roku 2020 szkoła windsurfingu EASY zorganizuje tu kolejną edycję mistrzostw polski instruktorów.

Tymczasem tak właśnie się stało.

I tak oto ten 120 metrowej długości, cud inżynierii wodno-lądowej, stał się pomostem łączącym zmagania zawodników z nie mniejszymi emocjami licznie zebranej publiczności. Po kolei zatem, acz w telegraficznym skrócie:

 

Piątek 28.08.2020 roku godzina 15:00 STOP rusza biuro regat STOP godzina 16:00 STOP dyro placówki EASY w Jastarni Kacper Kamiński wita uczestników STOP godzina 16:15 STOP przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, Michalina i Grzegorz Bujnowscy zeszłoroczni vice mistrzowie wciągają flagę na maszt STOP XIII MISTRZOSTWA OTWARTE START

 

Wprzódy regaty pań. Do zawodów staje dwudziestka trójka zawodniczek. Decyzją komisji sędziowskiej zostają podzielone na trzy dywizje. Po serii morderczych zmagań wyłania się finałowa szóstka. W międzyczasie z południowego zachodu, nadciągnęły ciemne groźne chmury. Ich obecność zwiększyła jeszcze grozę i napięcie finału. Poszły! Dramaturgia godna opery Wagnera! Pierwsza linie mety przecina Agata Zych. Za jej plecami rozgrywa się sportowy dramat. Drugą wydawać by się mogło będzie Olga Jakubowska lecz ta w ferworze walki nie mieści się na linie mety. Musi robić dodatkowe ratunkowe zwroty, w trakcie których do mety docierają Maja Kuchta ,Adrianna Jarczyńska, Julia Czuryło i Natalia Szczepaniak… STOP

 

Panowie START. Chmury wiszą. 300 wróć 30 nieustraszonych podzielonych na 5 grup instruktorów rusza do boju. Do historii zapewne przejdzie postawa czarnego konia mistrzostw Kamila Witora, który heroicznie dostaje się do finału, niwecząc po drodze Grzegorzowi Bujnowskiemu plan obrony miejsca z zeszłorocznego podium. Dzielnie walczy Tytus Stolarski i Maksymilian Łudziński. Finalnie na podium wejdą Jan Szkolnicki drugi Jakub Szwebów oraz zwycięzca zmagań regatowych Dawid Kromski.

 

Piątek 28.08.2020 roku godzina 19:45 STOP Freestyle START. Konkurencja odbędzie się systemem – instruktorzy instruktorom. A to znaczy, że instruktorzy freestajlerzy walczą o tytuł, a sędziują im instruktorzy sędziowie. Wygrywa niezawodny dotąd Dawid Kromski. STOP

 

Piątek 28.08.2020 roku godzina 20:15 STOP nad głowami zmierzch STOP rzut deską START Konkurencja której korzenie sięgają daleko poza mistrzostwa instruktorów. W tym roku zacne grono przystąpiło do rywalizacji. W finałowych szrankach stanęli oko w oko ( mimo ciemności) Kuba Kaczmarek, Maciej Morys i Dawid Kromski ostatecznie zwycięzcą kontestu zostaje rewelacyjny tego dnia Dawid Kromski.

 

Sobota 29.08.2020 roku godzina 09:00 STOP skipers meating STOP na blacie technika STOP deszcz pomału STOP komisja sędziowska gotowa, uczestnicy gotowi START

Zmagania techniczne odbywają się w systemie OPEN czyli tytuł mistrza Polski Techników może przypaść zarówno panom jak i paniom. Po przeegzaminowaniu wszystkich uczestników zmagań komisja sędziowska składająca się z instruktorów wykładowców i instruktorów sportu pod przewodnictwem Adama Kaczmarka, przyznała palmę pierwszeństwa świetnemu w tym roku Kacprowi Musialskiemu.

 

Sobota 29.08.2020 roku jakoś po godzinie 12:15 następuje zakończenie DEFINITYWNE STOP. Laureaci poszczególnych konkurencji (patrz wyniki) odbierają nagrody, puchary i medale  mistrzostw. Fotoreporterzy uwieczniają fotorelację, a aktualni mistrzowie Polski Anno Domine  2020 r Kacper Musialski i Adrianna Jarczyńska, do dźwięków Hymnu zwijają flagę (tzn nie koszą tylko opuszczają) niniejszym kończąc, trzynaste Mistrzostwa Polski Instruktorów.

Sobota 29.08.2020 roku STOP medale puchary i nagrody rozdane czas na podziękowania

niniejszym dziękujemy:

Michałowi Lussie i Kacprowi Kamińskiemu z brygady EASY/SURF

Łukaszowi Plutowskiemu z brygady HYDROSFERA

Romkowi Budzińskiemu z ekipy SURFOTEKA

Witkowi Stupnickiemu z ENERGY SPORT

Sędziom za sędziowanie organizatorom za organizowanie.

Kuba Stolar Stolarski

MPI_wyniki_gotowe publikacjaKontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe