powrót do Relacje z regat

Relacja z Finału PP 2018 – Puck

W Pucku odbyły się regaty Finału Pucharu Polski 2018 w windsurfingu. Do rywalizacji przystąpiły klasy Formuła Windsurfing, Open Foil Race, Raceboard, Techno 7.8 i 6.8 oraz RSX. Po raz kolejny dopisała pogoda, było słonecznie, bardzo ciepło jak na październik i co najważniejsze… wietrznie.

Dobrą frekwencję w Pucku miała klasa Open Foil Race. Wprawdzie nie było kilku zawodników z czołówki, ale trzynastu deskarzy, w tym kilka nowych osób na starcie jest zapowiedzią stałego rozwoju foila w Polsce. Na regatach finałowych mieliśmy pasjonującą walkę pomiędzy Przemkiem Miarczyńskim oraz Pawłem Dittrich. Pozycja lidera zmieniała się praktycznie po każdym wyścigu. Ostatecznie zwyciężył brązowy medalista olimpijski z Londynu. Drugie miejsce wywalczył Dittrich, a trzecie Siergiej Pawlenko. Nieco mniej szczęścia do wiatru miała klasa Formuła Windsurfing. Wymagany limit wiatru był tylko w niedzielę. Wszystkie trzy wyścigi wygrał Witold Dudziński. Na kolejnych miejscach finiszowali Sławomir Buchholz oraz Tomasz Słomski. W klasie Raceboard klasą dla siebie był Maciej Sinczak, wygrywając wszystkie sześć wyścigów. Za jego plecami toczyła się walka o podium do ostatniego wyścigu. Ostatecznie, przy remisie punktowym, drugie miejsce zajął Ireneusz Kutyła wyprzedzając Piotra Jasiniaka. W Pucku finału Pucharu Polski 2018 miały też klasy olimpijskie i przygotowawcze. W klasie RSX triumfowali Kajetan Pawłowski oraz Weronika Marciniak, w klasie Techno 7.8 Bartosz Ruszczyk i Oliwia Chomka, a w Techno 6.8 Nadia Kulik.