powrót do Aktualności

Spontan Trip na Litwę/Łotwę

Nagrzani na rozegranie Mistrzostw Polski Wale, w miniony weekend musieliśmy coś ze sobą zrobić, żeby rozładować ciśnienie. Zebraliśmy się więc w 6 osobowym składzie na podróż do Danii. Prognoza, jak to prognoza, lubi się zmieniać… i dosłownie, gdy już kilka osób ruszyło w trasę, to Dania okazała się złym kierunkiem. Szybka analiza map pogodowych i stwierdziliśmy, że tam nas jeszcze nie było! Jedziemy eksplorować Łotwę i Litwę.

Szybki kontakt do znajomego z Pavilosty, i jesteśmy w drodze. Jak to zwykle bywa o tej porze roku, zrobi dla nas wszystko, żebyśmy tylko wpadli popływać w większym gronie. Załatwił chatę do spania, oprowadził po spotach, zawiózł na lokalne zawody, na których nie pozwolił nam wygrać. Milk&Blood to lokalny event wave’owe, które odbyły się minioną sobotę na Litwie w miejscowości Święta. Co ciekawe, warunki na wodzie bardzo przypominały nasz dawny secret spot w Łebie! Do rywalizacji ruszyliśmy w 6 osób: @Jan Kuhn, @Karol Siwek, @Maciej Kapuściński, @Michał Pałyska, @Nikodem Merlak, @Rafał Ościk. Zawody rozgrywane były na zasadzie eliminacji dingle co oznaczało, że przegrani w pierwszym heacie mają drugą szansę. Po pierwszej rundzie zdominowaliśmy zawody, ponieważ każdy z nas uplasował się na I miejscu w swoim heacie. Czarnym koniem zawodów okazał się nasz wspomniany już kolega w Łotwy @Krisjanis Tutanis, który niepozornie odpadł w pierwszym heacie i wspinał się po kolejnych szczeblach drabinki, gdy w tym czasie walczyliśmy w hetach między sobą. Najpierw Kris pokonał Nikodema, a w kolejnym heacie po bardzo wyrównanej walce Niko wygrał w pojedybku o 3. miejsce z Kapustą. Przyszła kolej na Jumka, któremu mimo pięknego backloopa one footed nie udało się pokonać localesa, który znał swój spot i wybrał idealną falę do pięknej taki, która zapewniła mu zwycięstwo. Na zawodach panowała świetna atmosfera i zostaliśmy mile przyjęci przez sąsiadów na ich terenie! Jeszcze raz dziękujemy za ten dzień rywalizacji @Vejas Galvoje i zapraszamy następnym razem do nas!

Wyniki:
1. @Krisjanis Tutanis
2. @Michał Jumek (@Surfoteka.pl, @Goya Windsurfing, @Quiksilver Polska, @Puls Boards @K4 fins)
3. @Nikodem Merlak (@Surfoteka.pl, @Goya Windsurfing, @MFC Hawaii, @Dakine Polska, @O’Neill Wetsuits Poland, @Ergo Hestia)
4. @Maciej Kapuściński (Wavecamp.pl)Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe