powrót do Ogłoszenia PSW

„Zawody Slalomowe na prognozę pogody”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników trenujących i chcących startować w regatach w konkurencji SLALOM, powstaje nowa formuła rozgrywania regat slalomowych w Polsce „Zawody Slalomowe na prognozę pogody”.

Dzięki zaangażowaniu Piotra Olewińskiego z „Rewa Surf” startujemy już od marca z profesjonalnymi treningami na bojach w Rewie (jeżeli temperatura powietrza będzie powyżej 10 stopni), a od maja z regatami. Zachęcamy tym samym wszystkich zawodników chcących brać udział w treningach i zawodach do dołączenia do grupy na Facebooku „Rewa Slalom Series”, tutaj będziecie na bieżąco informowani o wszystkim, co dzieje się wokół slalomu. Zgodnie z zasadami na 2020 rok regaty będą się odbywały, jeśli prognozowana siła wiatru w Rewie przekroczy 15 węzłów. Dopuszczamy sprzęt według ograniczeń stosowanych w PWA. Szczegóły treningów będą podane na grupie Facebook „Rewa Slalom Series”. Szczegóły regat (w tym harmonogram regat, wysokość wpisowego itp.) będą podane w Zawiadomieniu o Regatach.

Zasady rozgrywania zawodów w konkurencji Slalom w 2020 roku.
1. Planowane jest rozegranie maksymalnie 6 edycji zawodów konkurencji Slalom na prognozę pogody w tym Mistrzostwa Polski + 4 edycje regat nie na prognozę (widnieją w kalendarzu PP).

2. Zawody na prognozę nie będą rozgrywane wtedy, gdy w kalendarzu PP PSW będą rozgrywać się zawody w konkurencji Open Foil Racing (z racji tego, że duża część osób ścigających się w w/w konkurencji startuje w konkurencji Slalom). Zawody nie będą również rozgrywane w terminie w którym wg kalendarza PP PSW rozgrywana jest konkurencja Slalom

3. Zgodnie z powyższymi zasadami – daty, kiedy mogą być rozegrane regaty to:
a. 01-03.05
b. 16-17.05
c. 30-31.05
d. 06-07.06
e. 27-28.06
f. 29-30.08
g. 11-13.09
h. 26-27.09
i. 03-04.10
j. 10-11.10

4. Mistrzostwa Polski w konkurencji Slalom mogą się odbyć po 28.08.2020.

5. Zgodnie z regulaminem PP – przy 5 rozegranych zawodach ma miejsce jedna odrzutka, po 8 zawodach mają miejsca 2 odrzutki . Nie jest odrzucany wynik MP w Slalomie.

6. Zawodnicy startujący w regatach zobowiązani są do posiadania ubezpieczenia OC związanego z uprawianiem sportu na kwotę co najmniej 2 milionów Euro (ta wysokość nie odnosi się do uszkodzeń sprzętu, ale przede wszystkim do uszkodzeń ciała, gdzie sumy związane z dojściem do zdrowia i rehabilitacji mogą być ekstremalnie wysokie; takie ubezpieczenie można uzyskać w PZŻ za kwotę 250 zł na rok)

7. Zawodnicy chcący być klasyfikowani w Pucharze Polski PSW muszą być członkami PSW z opłacona składką członkowską na 2020 rok (to tylko 100 zł). Szczegóły na stronie https://psw.org.pl/o-psw/deklaracja-czlonkowska/

8. Zawody Slalom na prognozę odbywają się zawsze w miejscowości Rewa. Organizatorem regat jest Rewa Surf (Piotr Olewiński).

9. Zawody odbywają się zawsze w sobotę i/lub niedzielę (nie dotyczy to 01-03.05). Zawody mogą być jednodniowe, jeśli wiatr w pierwszy lub drugi dzień weekendu nie będzie dość mocny

10. Wstępne zawiadomienie o regatach musi się pojawić do środy poprzedzającej weekend regatowy do godziny 20.00 na stronie http://psw.org.pl i na profilu Facebook „Rewa Slalom Series”

11. Ostateczne zawiadomienie (potwierdzenie regat) musi się pojawić do piątku poprzedzającego weekend regatowy do godziny 15.00 na stronie http://psw.org.pl i na profilu Facebook „Rewa Slalom Series”

12. Co do zasady start pierwszego wyścigu nie powinien się odbyć przed godziną 11. Może to być zmienione Zawiadomieniem o Regatach (np. jeśli zapowiadają się regaty jednodniowe lub prognoza jest niepewna)

13. Co do zasady regaty będą się odbywały, jeśli średni prognozowany wiatr jest silniejszy niż 15 węzłów. Wiatr może wiać z każdego kierunku. Zasada może być zmieniona Zawiadomieniem o Regatach (jeśli na przykład w prognozach nie jest uwzględniona bryza)

14. Liczba wyścigów regat nie jest ograniczona. Stosuje się odrzutki wyścigów po 3, 5, 7, 11, 14 wyścigach

15. Sędzia regat decyduje o podziale zawodników na heat’y lub o starcie całej floty

16. Sprzęt, na którym startują zawodnicy musi być zgodny ze sprzętem dopuszczanym w zawodach PWAKontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe