powrót do wszystkich zawodów

O imprezie

Triumf Piotra Myszki

W Rewie zakończył się czwarty już Trening Regatowy w klasie Open Foil Race. Po raz kolejny warunki na akwenie dopisały. Wstępne prognozy podawały flautę i opady deszczu. Tymczasem wiatr, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, pojawiał się popołudniu i wiał w granicy 8-11 węzłów. Pierwsze wyścigi odbyły się w granicznych warunkach i nie wszyscy znajdowali właściwą szybkość. Nie przeszkadzało to oczywiście kadrowiczom, którzy na tych regatach żeglowali bardzo równo. Pod nieobecność Przemka Miarczyńskiego, który w tym sezonie wygrał już trzy imprezy, główną rolę w Rewie odegrał Piotr Myszka. Nasz olimpijczyk w sobotę wygrał trzy wyścigi. Bardzo dobrze żeglował też Michał Polak, który z dwoma wygranymi wyścigami zakończył sobotę na drugim miejscu, przy remisie punktowym z Maćkiem Rutkowskim. Pechowcem dnia okazał się Radek Furmański. Najpierw złamał masz jeszcze na brzegu, przez co stracił dwa pierwsze wyścigi, a potem zaliczył jeszcze dwa falstarty.

Dużo emocji było również w niedzielę. Może za wyjątkiem walki o zwycięstwo, bo to było poza zasięgiem rywali Piotra Myszki. Zawodnik AZS AWFiS wygrał wszystkie 6 wyścigów i pewnie triumfował Treningu Regatowym #4. Dobrą jazdę odzyskał Maciek Rutkowski, który czterokrotnie linię mety mijał na miejscu 2., kończąc regaty w Rewie jako 2. W ten sposób w klasyfikacji generalnej wyprzedził Michała Polaka. Czwarte miejsce, na nowej desce, zajął Bartłomiej Kwiek, a piąte Dominik Lewiński, który w trakcie tych regat obchodził urodziny. Blisko podium był Steve Allen. Przez trzy odpuszczone wyścigi i falstart w ostatnim, spadł w generalce i został sklasyfikowany na miejscu 6. W Rewie łącznie wystartowało 23. zawodników w tym liczna grupa młodzieży z SKŻ Sopot.

Lokalizacja imprezy

ADRES:

Relacja na żywo

Wyniki wyścigów

MSC Imię i nazwisko Numer Kategoria W-1 W-2 W-3 W-4 W-5 W-6 W-7 W-8 W-9 W-10 W-11 W-12 Punktacja