powrót do wszystkich zawodów

O imprezie

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska 2020 r. – przeszły do historii

Rokrocznie w pierwszej połowie lipca akwen Zatoki Gdańskiej i Rozlewiska Wisły Śmiałej na Górkach Zachodnich w Gdańsku gości czołowych polskich zawodników żeglarstwa deskowego – rywalizujących o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Postęp techniczny w światowym windsurfingu przyczynił się do zmiany formuły regat, wzbogacone one zostały o wyścigi w widowiskowej klasie OPEN FOIL RACE – na której to zawodnicy bezszelestnie unoszą się nad wodą przy wykorzystaniu hydroskrzydeł zwanych foil’ami.

Formuła OPEN FOIL RACE – nawet w słabym wietrze o sile do 10 węzłów umożliwia zawodnikom osiąganie prędkości na poziomie 15 – 20 węzłów (40 km/h), przy niemal bezszelestnym ruchu deski do przodu. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach MASTER (bardziej doświadczona, szybsza flota) oraz PRETENDER (zawodnicy zdobywający doświadczenie w żegludze na foil’ach). Spośród 30 startujących zawodników wyłaniane były klasyfikację : OPEN, U21, U17 oraz kobiet.

Bezwzględnie najszybszymi dekarzami na akwenie byli startujący w klasyfikacji OPEN, a wśród nich:
1 miejsce – Bartłomiej Kwiek – MOS 2 Warszawa
2 miejsce – Michał Polak – Gdański Klub Żeglarski
3 miejsce – Dominik Lewiński – Gdański Klub Żeglarski

Spośród młodzieżowców klasyfikowanych w kategorii U21 najszybsi okazali się:
1 miejsce – Michał Polak – Gdański Klub Żeglarski
2 miejsce – Dominik Lewiński – Gdański Klub Żeglarski
3 miejsce – Kamil Manowiecki – Sopocki Klub Żeglarski

W kategorii juniorów klasyfikowanej w systemie U17 na podium uplasowali się:
1 miejsce – Olaf Grodzicki – Sopocki Klub Żeglarski
2 miejsce – Milo Sołomko – Sopocki Klub Żeglarski
3 miejsce – Igor Lewiński – Gdański Klub Żeglarski

Spośród kobiet – najszybszymi na akwenie okazały się:
1 miejsce – Aleksandra Wasiewicz – Sopocki Klub Żeglarski
2 miejsce – Iga Stępczyńska – YKP Warszawa
3 miejsce – Zuzanna Żmuda – YKP Warszawa

Rozegrane regaty były jednymi z liczniej obsadzonych zmagań windsurfingowych w historii rywalizacji na Górkach Zachodnich, w trakcie czterech dni rywalizacji gościliśmy ponad 120 czołowych polskich zawodników. Całe wydarzenie nie mogło by się odbyć bez wsparcia Biura Prezydenta m. Gdańska ds. Sportu, firmy Investa oraz Ziaja. Sprawna organizacja wydarzenia możliwa była dzięki gościnności COSA AZS „Galion” oraz Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Lokalizacja imprezy

ADRES:

Relacja na żywo

Wyniki wyścigów

MSC Imię i nazwisko Numer Kategoria W-1 W-2 W-3 W-4 W-5 W-6 W-7 W-8 W-9 W-10 W-11 Punktacja
1 Bartłomiej Kwiek POL-1111 Master (5) 1 1 1 (4) 3 (4) 1 2 1 1 11
2 Michał Polak POL-42 Senior 1 2 2 (4) 1 1 2 2 1 (3) (3) 12
3 Dominik Lewiński POL-636 Senior 2 3 3 2 2 (4) (8) 3 4 (5) 4 23
4 Paweł Dittrich POL-381 Grandmaster 3 4 (5) (5) 3 2 1 4 (6) 2 5 24
5 Kamil Manowiecki POL-72 Senior (9) (7) 4 3 6 7 3 7 3 (11) 2 35
6 Sławomir Buchholz POL-179 Master (7) 5 (8) (8) 5 6 5 5 5 6 6 43
7 Jan Klimaszyk POL-95 Senior (8) 6 7 6 (9) 5 7 (8) 7 4 7 49
8 Przemysław Szybkowski POL-175 Senior 6 8 9 (10) 10 (11) 9 6 8 10 (11) 66
9 Jacek Wróż POL-361 Grandmaster (10) (10) 10 9 7 8 6 (12) 9 8 9 66
10 Jan Goralski POL-72 Senior 4 9 6 11 8 (12) 10 10 11 (12) (12) 69
11 Antoni Siwek POL-197 Junior18 (11) (11) 11 7 11 10 (12) 11 10 7 8 75
12 Tomasz Romanowski POL-163 Senior (12) (12) (12) 12 12 9 11 9 12 9 10 84
13 Olaf Grodzicki POL-147 Junior18 (19) (14) 13 13 (16) 13 13 13 13 13 13 104
14 Milo Sołomko POL-29 Junior18 15 13 14 14 13 (19) 15 (16) 16 (18) 16 116
15 Igor Lewiński POL-30 Junior18 (18) 15 15 15 14 15 18 (DNF) (23) 15 14 121
16 Dawid Litwinek POL-4 Senior 13 (20) (21) 17 17 17 14 14 15 (20) 20 127
17 Maciej Pietrzak POL-107 Junior18 (20) (23) 18 16 (20) 14 16 18 17 14 15 128
18 Aleksandra Wasiewicz POL-122 Juniorka 16 17 17 18 15 18 (DNF) (20) (19) 16 18 135
19 Szymon Charytanowicz POL-262 Junior18 14 16 16 (23) 18 (23) 17 (22) 14 19 22 136
20 Dawid Sykuła POL-1 Junior18 (22) 19 20 20 (DNF) 16 (DNF) 15 20 17 17 144
21 Iga Stępczyńska POL-100 Juniorka 17 (21) (22) (21) 21 20 19 17 18 21 19 152
22 Michał Lis POL-25 Junior18 21 18 19 19 19 21 20 21 (25) (23) (DNF) 158
23 Michał Maziarka POL-2121 Junior18 (24) 24 23 24 (DNF) 22 (DNS) 23 21 24 21 182
24 Marek Madejczyk POL-301 Junior18 (DNS) 22 24 22 (DNF) 26 (DNF) 19 24 26 23 186
25 Szymon Kwidziński POL-240 Junior18 23 25 25 (26) (DNF) 24 (DNF) 24 22 22 24 189
26 Zuzanna Żmuda POL-9 Juniorka 26 (DNF) (DNF) (DNF) DNF 25 DNF 25 DNF 25 25 210
27 Marlena Szlaska POL-104 Juniorka 25 (DNF) 26 25 (DNF) (DNF) DNF DNF DNF DNF DNF 216

Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe