powrót do wszystkich zawodów

O imprezie

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego – część windsurfingowa

W tym roku Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego ponownie zawitał do Pucka, gdzie na akwenie Zatoki Puckiej rozegrano regaty windsurfingowe. Na starcie pojawiło się 160 zawodników, którzy rywalizowali w kasach Formuła Foil oraz Techno. Druga, żeglarska część Pucharu PZŻ odbędzie się za tydzień w Krynicy Morskiej.
Uczestnicy regat nie mieli szczęścia ani do pogody, ani do wiatru. Stąd tak mało rozegranych wyścigów w klasie Formuła Foil. Tylko w piątek i niedzielę, przy dolnym limicie wiatru, udało się przeprowadzić zaledwie po 2 wyścigi. Chodź w Pucku zabrakło Kadry Narodowej, to emocji było sporo. W klasie Open mieliśmy pojedynek młodości (U21) i doświadczenia (Grand Master). Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył Kamil Manowiecki pokonując Pawła Dittricha i doskonale żeglującego w tym sezonie Tomka Romanowskiego. W klasie Formuła Foil 8.0 również mieliśmy pojedynek na styku, gdzie Konrad Machura na remisie punktowym wyprzedził Filipa Dmochowskiego. Najlepszą zawodniczką została Pola Wawrzyniak. W klasie Formuła Foil 7.0 triumfowała Zofia Zarzecka.
Znacznie więcej ścigania mieli zawodnicy startujący w klasie Techno. Tutaj organizatorom udało się przeprowadzić wszystkie z dziewięciu zaplanowanych wyścigów. W klasie Techno 7.8 zwyciężyli: Amadeusz Stobiński i Nadia Kulik. W klasie Techno 6.8 doskonale żeglował Kuba Guźlecki, który jeszcze 2 lata temu żeglował na żaglu 4.0. Zawodnik z Szczecina aż pięciokrotnie mijał linię mety na pierwszym miejscu. Drugie miejsce i pierwsze w gronie dziewcząt, zajęła Maria Rudowicz. Równie pewne zwycięstwo w klasie Techno 5.8 odniósł Alan Kurzawa, wyprzedzając swoich rywali o ponad 20 punktów. W gronie dziewcząt triumfowała Natasza Rubanowicz. Wśród najmłodszych żeglarzy, którzy rywalizowali na żaglach 4.0 zwyciężyli: Krzysztof Czuryło oraz Ida Wojtas.

Wyniki:

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku – FF

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku – FF8.0

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku – FF7.0

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku – Techno7.8

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku – Techno6.8

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku – Techno5.8

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku – Techno4.0

Skład Komisji Sędziowskiej

Skład KS

Trasy dla poszczególnych klas. 

trasa_FWFopen FWF8.0 FWF7.0

trasa_TEC7.8 TEC6.8

trasa_TEC5.8 TEC4.0

Instrukcja żeglugi

IŻ_Puchar PZŻ2021

Zawiadomienie o regatach

ZoR-Puchar-PZŻ-2021-Puck-6

Lista zawodników zgłoszonych do Pucharu PZŻ

PPZŻ_zgłoszenia

Lokalizacja imprezy

ADRES:

Relacja na żywo

Wyniki wyścigów

Livetracking GPS

Klasa:

Sesja:

Imię i nazwisko Numer
  ROZWIŃ
  Ustawienia:
  Śledzenie zawodników
  Prędkość odtwarzania
  Wczytywanie...

  Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

  ul. Podmiejska 19
  01-498 Warszawa
  NIP: 522-27-98-024
  Zobacz pełne dane teleadresowe