RANKING

 

Msc Imię Nazwisko Puck Jeziorsko Nieporęt Japa Sopot Kuźnica Solar Hydrosfera MP Kamienica Puck Suma
1. Kuba Guzdek 80 52 44 70 60 52 0 100 128 100 52 642
2. Hubert Mokrzycki 70 70 19 100 52 0 56 0 200 0 52 619
3. Paweł Dittrich 56 0 70 80 30 80 40 80 96 56 52 570
4. Sławomir Buchholz 48 0 48 56 34 70 44 0 88 80 52 486
5. Witold Dudziński 60 0 0 44 32 40 26 64 68 0 60 394
6. Przemek Siemiński 0 0 60 0 56 100 60 0 104 0 0 380
7. Jakub Janik 0 0 0 64 0 56 36 70 72 0 80 378
8. Jacek Wróź 40 100 36 52 36 48 0 0 64 0 0 376
9. Filip Korczycki 0 0 80 70 0 0 64 0 140 0 0 354
10. Tomasz Słomski 32 48 56 26 40 44 32 0 34 0 52 338
11. Robert Grzegorczyk 36 56 22 32 0 34 21 60 40 0 56 336
12. Maciej Kłopociński 64 0 52 0 44 0 38 0 112 0 0 310
13. Andrzej Święty 52 0 0 60 26 60 30 0 80 0 0 308
14. Wojciech Mroczyński 0 0 64 64 0 0 52 0 120 0 0 300
15. Maciej Rutkowski 0 0 19 80 0 0 70 0 60 0 52 281
16. Michał Polanowski 100 0 100 0 0 0 80 0 0 0 0 280
17. Tomasz Miękus 0 0 34 38 0 0 28 0 76 0 100 276
18. Brzozowski Wojtek 0 80 0 0 0 0 0 0 160 0 0 240
19. Paweł Szmajda 0 0 21 30 0 28 17 56 42 40 0 234
20. Paweł Prokopiak 0 0 24 34 0 26 16 0 32 48 52 232
21. Michał Kałębka 38 0 0 36 28 0 0 0 48 0 52 202
22. Jan Klimaszyk 44 0 0 0 24 36 34 0 0 64 0 202
23. Steve Allen 0 0 0 0 100 0 100 0 0 0 0 200
24. Jakub Nowak 0 0 40 48 0 38 13 0 0 60 0 199
25. Grzegorz Wijas 0 0 28 40 0 0 0 0 56 0 70 194
26. Patryk Adamczak 0 0 0 0 0 32 15 0 44 0 64 155
27. Andrzej Aftowicz 28 60 20 20 0 22 0 0 0 0 0 150
28. Rafał Radecki 34 44 0 24 0 30 13 0 0 0 0 145
29. Jacek Stolarz 0 0 38 0 0 0 0 0 52 0 52 142
30. Sean O’Brian 0 0 0 0 0 64 48 0 0 0 0 112
31. Piotr Chrzanowski 0 64 19 0 0 0 18 0 0 0 0 101
32. Bartłomiej Pawlikowski 0 0 19 0 0 21 14 0 36 0 0 90
33. Adam Grzesiak 0 0 0 21 0 0 0 0 0 0 52 73
34. Ryszard Pikul 0 0 32 0 38 0 0 0 0 0 0 70
35. Michał Aftowicz 0 0 19 0 48 0 0 0 0 0 0 67
36. Witold Smętek 0 0 26 0 0 0 0 0 0 38 0 64
37. Mariusz Szniter 0 0 0 28 0 0 0 0 32 0 0 60
38. Filip Kołodziej 0 0 0 0 0 0 22 0 38 0 0 60
39. Tomasz Romanowski 0 0 0 0 0 0 0 52 0 0 0 52
40. Adam Deyk 0 0 0 0 22 0 20 0 0 0 0 42
41. Janusz Sobczyk 0 0 30 0 0 0 0 0 0 0 0 30
42. Michael Johansson 30 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 30
43. Adam Łożyński 0 0 0 0 0 24 0 0 0 0 0 24
44. Andrzej Wrembel 0 0 0 22 0 0 0 0 0 0 0 22
45. Adam Morawski 0 0 0 19 0 0 0 0 0 0 0 19

 

Kategoria Masters/Grand Masters

Msc Imię Nazwisko Puck Jeziorsko Nieporęt Japa Sopot Kuźnica Solar Hydrosfera MPM MP Kamienica Puck M GM Suma
1. Paweł Dittrich 56 0 70 80 30 80 40 80 200 96 56 52 1 770
2. Sławomir Buchholz 48 0 48 56 34 70 44 0 200 88 80 52 1 686
3. Witold Dudziński 60 0 0 44 32 40 26 64 160 68 0 60 3 554
4. Jacek Wróź 40 100 36 52 36 48 0 0 128 64 0 0 2 504
5. Andrzej Święty 52 0 0 60 26 60 30 0 160 80 0 0 2 468
6. Tomasz Słomski 32 48 56 26 40 44 32 0 128 34 0 52 3 466
7. Robert Grzegorczyk 36 56 22 32 0 34 21 60 112 40 0 56 4 448
8. Tomasz Miękus 0 0 34 38 0 0 28 0 140 76 0 100 5 416
9. Michał Kałębka 38 0 0 36 28 0 0 0 120 48 0 52 6 322
10. Grzegorz Wijas 0 0 28 40 0 0 0 0 120 56 0 70 4 314
11. Brzozowski Wojtek 0 80 0 0 0 0 0 0 0 160 0 0 7 240
12. Jacek Stolarz 0 0 38 0 0 0 0 0 140 52 0 52 6 235
13. Paweł Szmajda 0 0 21 30 0 28 17 56 0 42 40 0 5 234
14. Steve Allen 0 0 0 0 100 0 100 0 0 0 0 0 8 200
15. Ryszard Pikul 0 0 32 0 38 0 0 0 112 0 0 0 7 182
16. Adam Grzesiak 0 0 0 21 0 0 0 0 104 0 0 52 10 177
17. Witold Smętek 0 0 26 0 0 0 0 0 104 0 38 0 8 168
18. Andrzej Aftowicz 28 60 20 20 0 22 0 0 0 0 0 0 9 150
19. Rafał Radecki 34 44 0 24 0 30 13 0 0 0 0 0 9 145
20. Janusz Sobczyk 0 0 30 0 0 0 0 0 96 0 0 0 10 126
21. Andrzej Wrembel 0 0 0 22 0 0 0 0 0 0 0 0 11 22
Msc Imię Nazwisko Japa Ustka Solar Kuźnica Puck Suma
1. Maciej Rutkowski 0 200 100 0 100 400
2. Paweł Dittrich 80 120 52 0 70 322
3. Hubert Mokrzycki 100 80 40 0 36 256
4. Steve Allen 0 160 80 0 0 240
5. Sławomir Buchholz 60 56 48 70 34 234
6. Michał Polanowski 0 140 70 0 0 210
7. Sean O’Brian 0 128 60 0 0 188
7. Jakub Nowak 64 42 38 44 0 188
9. Jacek Wróź 70 60 0 52 0 182
10. Wojciech Mroczyński 0 112 64 0 0 176
11. Paweł Kaczmarski 0 68 0 100 0 168
12. Adam Morawski 40 52 30 40 0 162
13. Kuba Guzdek 0 76 0 0 80 156
14. Filip Korczycki 0 96 56 0 0 152
15. Maciej Kłopociński 0 104 44 0 0 148
16. Tomasz Słomski 56 0 36 0 48 140
17. Tomasz Miękus 52 0 26 0 52 130
18. Michał Kałębka 0 44 17 0 40 101
19. Patryk Adamczak 0 40 22 0 38 100
20. Jacek Stolarz 0 0 0 36 60 96
21. Lester Staniszewski 0 30 0 64 0 94
22. Rafał Radecki 36 36 20 0 0 92
23. Michał Aftowicz 0 88 0 0 0 88
23. Maciej Szulikowski 0 64 24 0 0 88
23. Adam Mróz 0 32 0 56 0 88
23. Paweł Prokopiak 44 0 14 0 30 88
27. Piotr Dudek 0 0 0 80 0 80
28. Paul Lerfant 0 0 13 0 64 77
29. Jan Klimaszyk 0 38 34 0 0 72
29. Robert Pellowski 0 72 0 0 0 72
31. Filip Kołodziej 0 48 16 0 0 64
32. Jakub Kaczmarek 0 0 0 60 0 60
33. Paweł Szmajda 38 0 21 0 0 59
34. Andrzej Wrembel 48 0 0 0 0 48
34. Rafał Kapuściński 0 0 0 48 0 48
36. Adam Grzesiak 0 0 0 0 44 44
37. Jarosław Sowa 0 0 0 38 0 38
38. Johny Lupino 0 0 0 34 0 34
39. Hubert Kruger 0 0 0 0 32 32
39. Grzegorz Gadomski 0 0 0 32 0 32
41. Jerzy Kocko 0 0 0 30 0 30
42. Maciej Wysocki 0 28 0 0 0 28
42. Marcin Rafalski 0 0 28 0 0 28
44. Trojan Małachowski 0 0 19 0 0 19
45. Adam Deyk 0 0 18 0 0 18
46. Bartłomiej Pawlikowski 0 0 15 0 0 15
47. Jakub Janik 0 0 12 0 0 12

 

Kategoria Masters/Grand Masters

Msc Imię Nazwisko Japa Ustka Solar Kuźnica Puck MPM MASTER G.MASTER SUMA
1. Paweł Dittrich 80 120 52 0 70 200 1 522
2. Sławomir Buchholz 60 56 48 70 34 160 1 380
3. Jacek Wróź 70 60 0 52 0 160 2 342
4. Tomasz Miękus 52 0 26 0 52 200 2 330
5. Tomasz Słomski 56 0 36 0 48 128 3 268
6. Steve Allen 0 160 80 0 0 0 4 240
7. Adam Mróz 0 32 0 56 0 140 5 228
8. Witold Smętek 0 0 0 0 0 140 3 140
9. Michał Kałębka 0 44 17 0 36 0 6 131
10. Jacek Stolarz 0 0 0 36 60 0 4 96
11. Lester Staniszewski 0 30 0 64 0 0 5 94
12. Rafał Radecki 36 36 20 0 0 0 7 92
13. Maciej Szulikowski 0 64 24 0 0 0 8 88
14. Piotr Dudek 0 0 0 80 0 0 9 80
15. Adam Grzesiak 0 0 0 0 44 0 10 78
16. Paweł Szmajda 38 0 21 0 0 0 6 59
17. Andrzej Wrembel 48 0 0 0 0 0 7 48
18. Rafał Kapuściński 0 0 0 48 0 0 11 48
19. Jerzy Kocko 0 0 0 30 0 0 8 30
20. Maciej Wysocki 0 28 0 0 0 0 12 28
21. Marcin Rafalski 0 0 28 0 0 0 13 28
22. Trojan Małachowski 0 0 19 0 0 0 14 19

Kobiety:
1. Grażyna Marciniak
2. Malena Jopyk-Misiak
3. Krystyna Sołtyka

Masters:
1. Ireneusz Kutyła
2. Artur Manelski
3. Adam Chałupczak

Grand Masters:
1. Darek Stanisławski
2. Bartek Macikowski
3. Robert Pieczka

Weteran:
1. Michał Srzednicki
2. Paweł Frydychowicz
3. Wiesław Chałupczak

Open:
1. Irek Kutyła
2. Michał Srzednicki
3. Artur Manelski

Kategoria Kobiet z żaglem 6,8/7,8

6.8 7.8 Nazwisko Klub MPJM OOM PPZŻ Sopot Kalisz Mrągowo Warszawa Gdańsk Suma
1 Szpak A. SKŻ 16 9 7 32
2 Banach A. AZS Poz. 12 9 10 31
3 Sulikowska L. SKŻ 20 10 30
1 4 Dawidowicz J. YKP Wa. 14 0 6 8 28
2 5 Filip K. GKŻ 12,6 8 7 27,6
6 Kuchta M. SKŻ 14 10 24
6 Popłonyk M AZS Poz. 8 7 9 24
3 8 Zych A. SKŻ 11,2 6,3 6 23,5
9 Marciniak W. SKŻ 18 18
10 Golmont N. SKŻ 9,8 2 5 16,8
4 11 Szczęch A. SKŻ 7 0 2,8 4,2 14
5 12 Bartkowska M GKŻ 5,6 0 4,2 3,5 13,3
6 13 Rayan N. SKŻ 2,8 1,4 5,6 9,8
14 Hlavaty J SKŻ 4,2 2,1 2,8 9,1
15 Stępczyńska I YKP Wa. 8,4 0 8,4
7 16 Staszewska N. YKP Wa. 0 2,1 4 2,1 8,2
8 17 Niedbała K Baza 7 7
9 18 Cielesz A. GKŻ 0 3,5 1,4 1,4 6,3
10 18 Zalewska Amelia SKŻ Sopot 6,3 6,3
20 Chrząszcz Anton GKŻ 6 6
20 Fabisiak J. MBSW Giż. 0 4 2 6
22 Grymuza N. YKP Wa. 0 3 2 5
11 23 Jankowska  Hanna GKŻ 0 4,9 4,9
12 24 Wasiewicz Aleksandra SKŻ Sopot 4,2 4,2
25 Niezbycka M. MBSW Giż. 0 3 1 4
25 Donart O UJKS Szt. Kal. 0 2 2 4
25 Urban M. MBSW Giż. 0 1 3 4
13 28 Chomka Oliwia Baza 3,5 3,5
14 29 Paterman  Maja Baza 2,8 2,8
15 30 Kryspin Zuza GKŻ 2,1 2,1
16 31 Szlaska M. YKP Wa. 0 1,4 1,4
32 Grzesiak A. USA 0,7 0,7 1,4
17 33 Stańczyk Marlena GKŻ 1 1
18 34 Terman Martyna SKŻ 0,7 0,7

 

Kategoria Mężczyzn z żaglem 6,8/7,8

6.8 7.8 Nazwisko Imię Klub MPJM OOM PPZŻ Sopot Kalisz Mrągowo Warszawa Gdańsk Suma
1 Sykuła J. SKŻ 20 10 6 36
1 Ugniewski K. GKŻ 18 8 10 36
1 3 Lewiński D GKŻ 12,6 9 9 30,6
2 9 Polak M. GKŻ 14 10 0 6,3 30,3
4 Pawłowski K. AZS Poz. 14 7 9 30
3 5 Żarnowski K. SKŻ 11,2 0 7 6,3 24,5
6 Litwinek D. BAZA M. 0 6 9 8 23
7 Żarnowski A. SKŻ 8 0 6 8 22
4 8 Rudowicz  J. Szt. Kalisz 9,8 0 6,3 5,6 21,7
5 10 Wardaszko J. SKŻ 8,4 4,9 4,9 18,2
11 Jackowski M. UJKS Kal. 6 0 7 4,9 17,9
6 12 Lis M. BAZA M. 7 0 3,5 7 17,5
7 13 Guzowski K 0 2,8 5,6 4,2 12,6
14 Bujnowski G. YKP Wa. 5,6 0 5,6 1 12,2
15 Pyrek J. 0 8 3,5 11,5
16 Eliasz I SKŻ 0 4 6 10
17 Niziołek  Aleksander SKŻ 2,8 3,5 2,8 9,1
18 Dmochowski Filip GKŻ 1,4 6,3 7,7
8 19 Ugniewski D. 0,7 4,9 1,4 7
19 Kużniar Franciszek SKŻ Sopot 7 7
8 19 Budzaj J. 2,1 4,2 0,7 7
22 Leński Krzyszto BAZA M. 6 6
22 Falkiewicz Kacper SKŻ Sopot 1 5 6
22 Zalewski M. BAZA M. 4 0 2 6
22 Walenczewski M. GKŻ 0 2 1 3 6
10 26 Kruger Hubert 2,8 0,7 2,1 5,6
27 Kibiersza K. SKŻ 5 5
11 28 Jaskulski K. 1,4 3,5 4,9
29 Gwóżdz Kacper SKŻ 4,2 4,2
12 30 Sykuła Dawid SKŻ 4,2 4,2
31 Sołtysiak A. 0 0 4 4
32 Pasiuk Jan BAZA M. 3 3
32 Rayan Mike SKŻ Sopot 3 3
13 34 Przybylak Oliver BAZA M. 2,8 2,8
14 35 Zelga Mateusz SKŻ Sopot 2,1 2,1
36 Pawłowski B SKŻ 0 2 2
36 Szukajt Kacper MBWS Giż. 2 2
36 Ignaszak Kuba Kalisz 2 2
39 Betka Krystian 1,4 1,4
39 1,4 1,4
15 41 Jagielak Michał GKŻ 0,7 0,7
42 Kester Bruno SKŻ 0
42 Goralski J. SKŻ 0 0 0
42 Małecki M. AZS Poz. 0 0
42 Bienne A. 0
42 Cituk J. 0 0 0
42 Szwebów J. 0 0 0
42 Witt B. 0 0
42 Borowski J. 0 0
42 Machura Kajetan SKŻ Sopot 0 0

Kategoria Kobiet z żaglem 5,8

MPJM Lotos Gdańsk Sopot Kalisz Warszawa Suma
1 Stępczyńska Iga YKP 8 7 6 6 3 21
2 Ryan Nell SKŻ 6 5 2 3 14
3 Zalewska Amelia SKŻ 4 3 1 4 11
4 Jankowska Hania GKŻ 4 5 9
5 Szlaska Marlena YKP 4 2 2 1 8
6 Igielska Anna GKŻ 5 2 7
7 Cielesz Tosia GKŻ 6 6
8 Wasiewicz Aleksandra SKŻ 3 3
9 Oliwia Chomka Baza 2 2
10 Terman Martyna SKŻ 1 1 2
11 Fedyk Martyna Giżycko 2 2
12 Grzesiak Anna AZS Poznań 1 1

 

Kategoria Mężczyzn z żaglem 5,8

 Msc Nazwisko Imię  Klub MPJM Lotos Gdańsk Sopot Kalisz Warszawa
1 Lis Michał Baza 16 10 9 35
2 Dmochowski Filip GKŻ 14 9 7 30
3 Sykuła Dawid SKŻ 8 8 7 23
4 Skowronek Tomasz GKŻ 8 7 5 20
5 Ruszczyk Bartek Baza 10 7 17
6 Pietrzak Maciej YKP 4 4 6 14
7 Her Jan YKP 12 1 13
8 Gwóźdź Kacper SKŻ 9 4 13
9 Krajnik Jakub GKŻ 5 4 3 12
10 Bodasiński Jakub YKP 6 4 10
11 Machura Konrad SKŻ 4 5 9
12 Zelga Mateusz SKŻ 2 6 8
13 Kozłowski Ignacy GKŻ 6 1 7
14 Niziołek Aleksander SKŻ 6 6
15 Sroczyński Leon GKŻ 6 6
16 Zajkowski Filip Giżycko 2 2 4
17 Lewiński Igor GKŻ 3 3
18 Falencki Filip SKŻ 3 3
19 Kozłowski Mikołaj SKŻ 3 3
20 Myślicki Andrzej SKŻ 2 2
21 Kester Bruno SKŻ 2 2
22 Klecan Adam Baza 1 1
23 Oliwier Przybylak Baza 0
24 Sołomko Milo SKŻ 0
25 Kocenko Wiktor Baza 0
26 Sroczyński Jan GKŻ 0
27 Szkolnicki Piotr Kałębie 0
28 Gogłowski Dawid Baza 0
29 Krella Oskar GKŻ 0
30 Piękny Jan Kalisz 0
31 Frydrychowicz Miłosz SKŻ 0
32 Grodzicki Olaf SKŻ 0
33 Chabowski Hubert Osiek 0
34 Cajdler Tymon UJKS KALISZ 0
35 Ławrynowicz Stanisław GKŻ 0
36 Chamienia Piotr GKŻ 0
37 Woszczyna Piotr GKŻ 0
38 Kobyliński Michał 0
39 Wnętrzak Filip 0
40 Zegarow Konrad 0
41 Przytuła Adam 0
42 Skonieczny Amadeusz 0
43 Siepracki Jan 0
44 Zyłza Aleksander 0

 

Kategoria Kobiet z żaglem 4.0

Msc Nazwisko Imię Klub MPSW Lotos PGdańska Sopot Kalisz Warszawa Mrągowo Suma
1 Kulik Nadia Baza 20 9 8 37
2 Lena Mańkucka GKŻ 14 7 9 9 9 4 30
3 Linda Falkiewicz SKŻ 8 10 10 10 7 30
4 Wiktoria Glec YKP 16 1 4 6 26
5 Oliwia Chomka Baza 18 7 25
6 Wasiewicz Aleksandra SKŻ 8 8 8 24
7 Dąbrowska Zuzanna GKŻ 10 6 7 6 3 23
8 Igielska Anna GKŻ 12 5 3 20
9 Rudowicz Maria UJKS Kalisz 4 5 4 2 4 3 17
10 Terman Martyna SKŻ 6 7 13
11 Milyńska Marysia GKŻ 6 1 6 1 1 13
12 Staszewska Anna YKP 8 5 13
13 Wojciechowska Wiktoria UJKS Kalisz 2 4 3 3 2 2 10
14 Sawicka Patrycja SKŻ 5 4 9
15 Rudyk Gabriela UJKS Kalisz 3 2 1 6
16 Stępczyńska Iga YKP 5 5
17 Augustynowicz Julia GKŻ 2 2 4
18 Ryan Nell SKŻ 0
19 Zalewska Amelia SKŻ 0
20 Jankowska Hania GKŻ 0
21 Szlaska Marlena YKP 0
22 Cielesz Tosia GKŻ 0
23 Fedyk Martyna Giżycko 0
24 Grzesiak Anna AZS Poznań 0

 

Kategoria Mężczyzn z żaglem 4.0

Msc Nazwisko Imię Klub MPJM Lotos Gdańsk Sopot Kalisz Warszawa Mrągowo Suma
1 Kocenko Wiktor Baza 18 7 10 35
2 Oliwier Przybylak Baza 20 10 30
3 Lewiński Igor GKŻ 14 6 7 27
4 Sołomko Milo SKŻ 8 8 9 25
5 Sroczyński Jan GKŻ 12 7 5 24
6 Her Jan YKP 9 7 16
7 Szkolnicki Piotr Kałębie 16 16
8 Gogłowski Dawid Baza 8 8 16
9 Dmochowski Filip GKŻ 9 6 15
10 Klecan Adam Baza 10 4 14
11 Frydrychowicz Miłosz SKŻ 5 7 12
12 Myślicki Andrzej SKŻ 5 6 11
13 Piękny Jan Kalisz 6 4 10
14 Bodasiński Jakub YKP 5 5 10
15 Grodzicki Olaf SKŻ 4 6 10
16 Krella Oskar GKŻ 4 3 7
17 Pietrzak Maciej YKP 3 3 6
18 Kozłowski Mikołaj SKŻ 2 3 5
19 Cajdler Tymon UJKS KALISZ 1 1 2 4
20 Kobyliński Michał 4 4
21 Chabowski Hubert Osiek 3 3
22 Skonieczny Amadeusz 3 3
23 Ławrynowicz Stanisław GKŻ 2 2
24 Wnętrzak Filip 2 2
25 Zyłza Aleksander 2 2
26 Chamienia Piotr GKŻ 2 2
27 Siepracki Jan 1 1
28 Woszczyna Piotr GKŻ 1 1

Kobiety Junior

Msc Nazwisko Klub MPJ PPZŻ Sopot Kalisz Warszawa Mrągowo Suma
1 Sulikowska L 2000 SKŻ 16 6 22
2 Marciniak W. 2000 SKŻ 14 5 3 22
3 Majewska M. 1999 Baza M. 12 4 5 21
4 Dawidowicz Julia 2002 YKP W-wa 10 2 4 16
5 Szpak A. 2000 SKŻ 8 2 10
6 Chrząszcz T. 2000 GKŻ 6 1 3 10
7 Grymuza Nikola 2001 YKP W-wa 4 1 2 7
8 Popłonyk Marta 2001 AZS Poz. 2 2
9 Rapacka Małgorzata 2001 YKP W-wa 0 1 1

 

Juniorzy RS:X

Msc Nazwisko Klub MPJ PPZŻ Sopot Kalisz Warszawa Mrągowo Gdańsk Suma
1 Zych M SKŻ 20 10 10 40
2 Przychodzeń A. SKŻ 18 9 6 33
3 Szmit P. AZS Poz. 14 7 7 28
4 Michalski M. GKŻ 16 5 4 25
5 Gulczyński J. UJKS Kal. 12 5 3 20
6 Warzocha M. Baza M. 8 4 3 15
7 Ugniewski K GKŻ 10 10
8 Komor A. GKŻ 0 5 3 8
9 Szybkowski P. SKŻ 6 0 1 7
10 Chojnicki P. Baza M. 3 3 6
11 Terman M. SKŻ 0 0 2 4 6
12 Zalewski Maciej Baza M. 3 2 5
13 Pawłowski K AZS Poz. 4 4
14 Przybylak B. Baza M. 0 1 1 2
15 Sykuła J SKŻ 2 2
16 Lewiński M. GKŻ 0 2 2
17 Romanowski T. AZS Poz. 0 1 1 2
18 Ossowski A. AZS Poz. 0 0
19 Pawlak Piotr DKŻ 0
20 Walenczewski M. GKŻ 0
21 Jackowski Michał Szturwał 0
22 Szwebów Jakub AZS Poz. 0
23 Cituk Jedrzej MBISW Giż. 0
  1. Zasady uczestnictwa w zawodach Pucharu Polski (PP) w klasach Formuła Windsurfing (FW), Slalom (SL), RaceBoard (RB)
    1. Udział w zawodach PP
      1. Każdy zawodnik, który chce być klasyfikowany w klasyfikacji Pucharu Polski musi zadeklarować przystąpienie do klasyfikacji  PP przed rozpoczęciem pierwszych zawodów PP, w których ma zamiar wystartować
      2. Każdy zawodnik klasyfikowany w klasyfikacji PP musi mieć licencję i ubezpieczenie wykupione w PZŻ
  • Dopuszcza się start w zawodach PP zawodników PLW, którzy nie zadeklarowali chęci klasyfikacji w PP pod warunkiem posiadania stosownego ubezpieczenia i licencji PZŻ.
  1. Osoby klasyfikowane w PLW mogą zdobywać punkty w zawodach PP, które mają pełną moc w klasyfikacji PLW
  1. Zawody
    1. Zawody będą zaliczane do cyklu PP jeśli znajdują się w Kalendarzu Pucharu Polski PSW lub organizowane są na prognozę i PSW zalicza je do Pucharu Polski
    2. Dopuszcza się zmiany Kalendarza Pucharu Polski w trakcie sezonu. Zmiany muszą być dokonywane i publikowane przez PSW
  • Zawody uważa się za rozegrane, jeśli w danej konkurencji bierze udział co najmniej 8 zawodników
  1. Do cyklu stałych terminów Kalendarza Pucharu Polski dołącza się:
    1. Maksymalnie 5 edycji zawodów w kategorii Slalom na prognozę
    2. Maksymalnie 2 edycje zawodów w kategorii Formuła Windsurfing na prognozę
  2. W ramach jednej imprezy może być rozgrywanych kilka konkurencji. Jeśli w planie imprezy leży rozegranie konkurencji FW i SL, wówczas przyjmuje się poniższe zasady:
    1. Średnia prędkość wiatru poniżej 9 węzłów – oczekiwanie na start
    2. Średnia prędkość wiatru równa lub powyżej 9 węzłów i poniżej 17 węzłów – rozgrywanie konkurencji FW
    3. Średnia prędkość wiatru równa i powyżej 17 węzłów – rozgrywanie konkurencji SL
  3. O rozegraniu określonej konkurencji ostatecznie decyduje Sędzia zawodów.
  • Dopuszcza się rozgrywanie dwóch zawodów w ramach Pucharu Polski w tych samych dniach – jednej według kalendarza i jednej na prognozę. Punktacja na obu imprezach jest taka sama. PSW sugeruje jednak niepokrywanie terminów regat.
  1. Odrzutki
    1. W klasyfikacji PP stosuje się
      1. Po rozegraniu 5 edycji zawodów w danej konkurencji – 1 odrzutka
      2. Po rozegraniu 8 edycji zawodów w danej konkurencji – 2 odrzutki
      3. Po rozegraniu 11 edycji zawodów – 3 odrzutki
    2. Zawodnik ma dodatkowo możliwość  zastąpienia wyniku określonych zawodów PP wynikiem z  jednych zawodów PLW, w których brał udział. Zawodnik może zamienić w taki sposób wynik w dowolnej liczbie rozegranych zawodów PP w danej konkurencji.
  2. Sędziowanie
    1. W zawodach Pucharu Polski sędziują sędziowie posiadający licencję sędziego PZŻ, każdorazowo wyznaczeni przez PSW
  3. Punktacja
    1. Zawody PP mogą mieć jedną z dwóch kategorii:
      1. Zawody międzynarodowe i zawody rangi Mistrzostw Polski (kategoria I)
      2. Pozostałe zawody PP (kategoria II)
    2. W zawodach Pucharu Polski stosuje się następującą punktację:
      1. Kategoria I
Miejsce Punkty
1 200
2 160
3 140
4 128
5 120
6 112
7 104
8 96
9 88
10 80
11 76
12 72
13 68
14 64
15 60
16 56
17 52
18 48
19 44
20 42
21 40
22 38
23 36
24 34
25 32
26 30
27 28
28 26
29 24
30 22
31 20
32 19
33 18
34 17
35 16
36 15
37 14
38 13
39 12
40 11
41 10
42 9
43 8
44 7
45 6
46 5
47 4
48 3
49 2
50 1

 

  1. Kategoria II
Miejsce Punkty
1 100
2 80
3 70
4 64
5 60
6 56
7 52
8 48
9 44
10 40
11 38
12 36
13 34
14 32
15 30
16 28
17 26
18 24
19 22
20 21
21 20
22 19
23 18
24 17
25 16
26 15
27 14
28 13
29 12
30 11
31 10
32 9
33 8
34 7
35 6
36 5
37 4
38 3
39 2
40 1

 

  1. Rankingi
    1. Wyniki oraz bieżący ranking zawodów PP ogłaszane są nie później niż 7 dni po rozegraniu danej edycji zawodów
    2. Ogłoszenie ma miejsce na stronie PSW i może być propagowane na inne portale i media społecznościowe
  2. Kategorie wiekowe
    1. Klasyfikacja końcowa PP odbędzie się w kategoriach:
      1. Open
      2. Junior U17 (do 16 roku życia/poniżej 16 lat)
      3. Youth U20 (do 19 roku życia/poniżej 20 lat)
      4. Senior (do 35 roku życia)
      5. Master (od 36 do 45 roku życia)
      6. GrandMaster (od 46 do 55 roku życia)
      7. Weteran (56 lat i powyżej)
    2. Kategorie wiekowe określonych zawodów są ustalane przez organizatora zawodów
  • PSW sugeruje promowanie kategorii Youth i Junior pod kątem nagród rzeczowych i pucharów

 

 

 

  1. Zasady uczestnictwa w zawodach Polskiej Ligi Windsurfingu (PLW) w klasach Formuła Windsurfing, Slalom, RaceBoard
    1. Polska Liga Windsurfingu
      1. PSW powołuje Polską Ligę Windsurfingu jako ligę towarzyszącą zawodom Pucharu Polski
      2. Powołanie PLW ma na celu propagowanie windsurfingu oraz wzrost umiejętności zawodników PLW
    2. Udział w zawodach PLW
      1. Każdy zawodnik, który chce być klasyfikowany w klasyfikacji PLW w danym sezonie musi zadeklarować przystąpienie do klasyfikacji  Termin takiego przystąpienia jest dowolny
      2. Każdy zawodnik klasyfikowany w klasyfikacji PLW musi mieć ubezpieczenie wykupione w PSW lub ubezpieczenie wykupione na czas trwania zawodów
  • Zawodnicy, którzy w danym sezonie przystąpili do klasyfikacji Pucharu Polski nie mogą przystąpić do klasyfikacji PLW
  1. Dopuszcza się start w zawodach PLW osób, które nie zadeklarowały chęci klasyfikacji w PLW ani PP pod warunkiem posiadania stosownego ubezpieczenia.
  2. Osoby klasyfikowane w PP mogą zdobywać punkty w zawodach PLW.  Punkty te nie będą zaliczane do klasyfikacji PLW, a mogą być zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Zawodnik klasyfikowany w PP może wykorzystać punkty zdobyte w jednych zawodach PLW do podmiany jednego wyniku zawodów PP.  Powyższe może zastosować maksymalnie tyle razy ile rozegrało się zawodów PP w danej konkurencji.
  3. Osoby klasyfikowane w PLW mogą zdobywać punkty w zawodach Pucharu Polski według punktacji Pucharu Polski
  1. Zawody
    1. Zawody będą zaliczane do cyklu PLW jeśli zostały zgłoszone do PSW i informacja o zgłoszeniu znajdzie się na oficjalnej stronie internetowej PSW
    2. Zgłoszenie zawodów do ligi PLW może się odbyć w terminie nie późniejszym niż 8 dni, zaś potwierdzenie – nie później niż 3 dni przed rozegraniem zawodów.
  • Zawody uważa się za rozegrane, jeśli w danej konkurencji bierze udział co najmniej 8 zawodników
  1. Odrzutki
    1. W klasyfikacji PLW nie stosuje się odrzutek
    2. Klasyfikacji podlega 8 najlepszych wyników punktowych zawodnika, które osiągnął w trakcie sezonu
    3. W klasyfikacji liczone są wyniki zarówno zawodów PLW, jak i PP, w których startował dany zawodnik
  2. Sędziowanie
    1. W zawodach PLW sędziują sędziowie każdorazowo wyznaczeni przez organizatora regat lub PSW
  3. Punktacja
    1. W zawodach PLW stosuje się następującą punktację:
Miejsce Punkty
1 50
2 44
3 38
4 34
5 32
6 30
7 28
8 26
9 24
10 22
11 20
12 19
13 18
14 17
15 16
16 15
17 14
18 13
19 12
20 11
21 10
22 9
23 8
24 7
25 6
26 5
27 4
28 3
29 2
30 1

 

  1. Wyniki oraz bieżący ranking zawodów PLW ogłaszane są nie później niż 7 dni po rozegraniu danej edycji zawodów
    1. Ogłoszenie ma miejsce na stronie PSW, PLW i może być propagowane na inne portale i media społecznościowe
  2. Kategorie wiekowe
    1. Klasyfikacja końcowa PLW odbędzie się w kategoriach:
      1. Open
      2. Junior U17 (do 16 roku życia/poniżej 16 lat)
      3. Youth U20 (do 19 roku życia/poniżej 20 lat)
      4. Senior (do 35 roku życia)
      5. Master (do 45 roku życia)
      6. GrandMaster (do 55 roku życia)
      7. Weteran (56 lat i powyżej)
    2. Kategorie wiekowe określonych zawodów są ustalane przez organizatora zawodów
  • PSW sugeruje promowanie kategorii Youth  i Junior pod kątem nagród rzeczowych i pucharów
  1. PSW sugeruje powołanie dwóch kategorii nie związanych z wiekiem:
    1. OPEN –(zawodnicy klasyfikowani w Pucharze Polski)
    2. PLW – pozostali PSW sugeruje przeznaczenie nagród dla tej kategorii

 

POLSKIE STOWARZYSZENIE WINDSURFINGU

ul. Podmiejska 19 | 01-498 Warszawa |NIP: 522-27-98-024

KONTAKT