Aktualności | Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu

Aktualności

Trwają prace nad kalendarzem PSW 2020 Gru 3, 2019

Wczesna zima to okres „odpoczynku” od windsurfingowych zmagań. Wprawdzie niektórzy zawodnicy cały czas żeglują, niektórzy wybierają zimowe szaleństwo na nartach lub snowboardzie, inni ładują akumulatory na siłowni i salach treningowych. Są tacy, którzy się resetują, ale zwykle trwa to do Nowego Roku, bo później tęsknota za windsurfingiem wzrasta i zaczynamy z utęsknieniem wyczekiwać wiosennych temperatur, […]

czytaj dalej

Mamy to! Lis 3, 2019

Rozsądek i przyszłość zwyciężyły! Tysiące głosów, setki osób zaangażowanych osobiście w to, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niemożliwe, rewolucyjna zmiana olimpijskiej klasy windsurfingowej z RSX na Foila stała się faktem.

czytaj dalej

Medal Ani Igielskiej w klasie Techno 293 Lis 2, 2019

W hiszpańskiej miejscowości El Puerto De Santa Maria koło Kadyksu zakończyły się Mistrzostwa Świata w windsurfingowej klasie Techno 293. Polska reprezentacja wraca z medalem!

czytaj dalej

Spontan Trip na Litwę/Łotwę Paź 28, 2019

Nagrzani na rozegranie Mistrzostw Polski Wale, w miniony weekend musieliśmy coś ze sobą zrobić, żeby rozładować ciśnienie. Zebraliśmy się więc w 6 osobowym składzie na podróż do Danii. Prognoza, jak to prognoza, lubi się zmieniać… i dosłownie, gdy już kilka osób ruszyło w trasę, to Dania okazała się złym kierunkiem. Szybka analiza map pogodowych i […]

czytaj dalej

Rekordowy Windmagedon Paź 27, 2019

Za nami druga edycja regat Windmagedon, wzorowanego na słynnym wyścigu Defi Wind, rozgrywanym we Francji. W tym roku organizatorzy: Paweł Kowalski i Maciej Dziemiańczuk, zanotowali rekordową frekwencję. Na starcie stanęło blisko 130 uczestników.

czytaj dalej

Słabowiatrowy Finał Pucharu Polski Paź 21, 2019

W Pucku, regatami Finału Pucharu Polski, zakończył się sezon windsurfingowy w naszym kraju. Podczas tej samej imprezy rozegrano również Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Windsurfingu.

czytaj dalej

Leszka Pawlika pamięci Regaty 2019 Wrz 30, 2019

ieporęt-Pilawa gościł windsurferów ścigających się w regatach „Leszka Pawlika pamięci Regaty 2019”. Tym razem rywalizowano jedynie na deskach mieczowych. Była to impreza zaliczana do Pucharu Polski PSW.

czytaj dalej

III Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza Wrz 22, 2019

W miniony weekend, na jeziorze Rudnickim Wielkim, odbyły się III Regaty o Puchar Prezydenta Grudziądza, których organizatorem był Klub Sportowo Turystyczny „Elektryk”.

czytaj dalej

Kwiek i Kłopociński Mistrzami Polski Wrz 16, 2019

W Rewie odbyły się Mistrzostwa Polski w windsurfingowych klasach Open Foil Race oraz Slalom. Doskonałe warunki wiatrowe panujące przez cztery dni regat spowodowały, że śmiało można ocenić tą imprezę organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, przy wsparciu Rewa Surf Centrum i Gminy Kosakowo, za jedną z najlepszych w tym sezonie.

czytaj dalej

Relacja XII MPI Lsurf Nieporęt 2019 Wrz 10, 2019

HYDROZAGADKA   czyli wyczerpująca (zwłaszcza twórcę) relacja z XII Mistrzostw Polski Instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu. W tle podziękowania dla Andrzeja Kondratiuka, reżysera HYDROZAGADKI, z którego to filmu pewne cytaty pozwoliłem sobie zaczerpnąć.       Dla należytego zrozumienia sposobu narracji zawartej w relacji, lektura filmu niezbędna, a wręcz bezwzględnie konieczna! (do której to lektury z całego serca serdecznie […]

czytaj dalej

Sponsorzy

Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe