Aktualności | Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu

Aktualności

Kwiek i Kłopociński Mistrzami Polski Wrz 16, 2019

W Rewie odbyły się Mistrzostwa Polski w windsurfingowych klasach Open Foil Race oraz Slalom. Doskonałe warunki wiatrowe panujące przez cztery dni regat spowodowały, że śmiało można ocenić tą imprezę organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, przy wsparciu Rewa Surf Centrum i Gminy Kosakowo, za jedną z najlepszych w tym sezonie.

czytaj dalej

Relacja XII MPI Lsurf Nieporęt 2019 Wrz 10, 2019

HYDROZAGADKA   czyli wyczerpująca (zwłaszcza twórcę) relacja z XII Mistrzostw Polski Instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu. W tle podziękowania dla Andrzeja Kondratiuka, reżysera HYDROZAGADKI, z którego to filmu pewne cytaty pozwoliłem sobie zaczerpnąć.       Dla należytego zrozumienia sposobu narracji zawartej w relacji, lektura filmu niezbędna, a wręcz bezwzględnie konieczna! (do której to lektury z całego serca serdecznie […]

czytaj dalej

Pierwsze rozstrzygnięcia Mistrzostw Polski w windsurfingu Wrz 9, 2019

W Rewie zakończyła się pierwsza część Mistrzostw Polski w Windsurfingu. Do rywalizacji przystąpili żeglarze w klasie Raceboard oraz Juniorzy i Mastersi w klasach Formula Windsurfing i Open Foil Race.

czytaj dalej

Ciężko mi w to wszystko uwierzyć! Sie 22, 2019

1. Jakie to uczucie stanąć na podium prestiżowej imprezy PWA, obok sióstr Moreno, pokonując jedną z nich w półfinale? J.S.: Niesamowite! Wciąż nie wierzę, że uczestniczyłam we wszystkich hitach finałowych w tym roku. Szczerze mówiąc od kilku lat mam wrażenie, że pływam wystarczająco dobrze, żeby stanąć na podium – przynajmniej na trzecim miejscu. W dwóch […]

czytaj dalej

Zmiana lokalizacji Mistrzostw Polski Sie 10, 2019

UWAGA! Z powodu zablokowania przez Urząd Morski wjazdu samochodami w rejon Cypla w Rewie, podyktowanego względami ochrony wydmy przed zniszczeniem, jesteśmy zmuszeni przenieść regaty Mistrzostw Polski na inną lokalizację. Terminy regat wrześniowych zostaną niezmienione. Nowa lokalizacja zostanie podana do niedzieli 1 września (z uwagi konieczności rezerwacji kwater).

czytaj dalej

Rewelacyjny występ Maćka Rutkowskiego Lip 29, 2019

Fuerteventura PWA Grand Slam to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sezonu windsurfingowego. Od lat startują na niej najlepsi i najszybsi zawodnicy na świecie. W tym roku ten przystanek Pucharu Świata miał również wyjątkowo silną obsadę. Na starcie nie zabrakło Polaków.

czytaj dalej

Bezkonkurencyjny Bartek Kwiek Lip 21, 2019

W Kuźnicy zakończyły się kolejne regaty z cyklu Pucharu Polski – ABC Surf Cup. Przed regatami prognozy wiatrowe były bardzo słabe, stąd nieco nisza frekwencja i odwołanie konkurencji Slalom. Emocji na starcie Open Foil Race jednak nie zabrakło.

czytaj dalej

Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil – Puck 2019 Cze 24, 2019

W tym roku do Polski ponownie zawitają gwiazdy światowego windsurfingu. W dniach 30.06-06.07 2019 roku w Pucku odbędą się prestiżowe regaty – Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil.

czytaj dalej

Wojciech Brzozowski zwycięzcą regat Japa Cup Cze 23, 2019

W Pucku zakończyły się regaty windsurfingowe Japa Cup, które były memoriałem Andrzeja „Japy” Ożoga, wielkiego entuzjasty i propagatora sportów wodnych.

czytaj dalej

Paweł Dittrich podwójnym zwycięzcą Maj 28, 2019

W niedzielę zakończyły się trzydniowe regaty o Puchar Burmistrza miasta Puck, na których ścigała się rekordowa liczba zawodników, w prężnie rozwijającej się konkurencji windsurfingowej Foil. To doskonały prognostyk przed zbliżającą się dużymi krokami imprezą roku – Rehasport Clinic Formula Windsurfing Foil Word Championship Puck 2019.

czytaj dalej

Sponsorzy

Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe