powrót do Ogłoszenia PSW

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, kontynuuje współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu. Na mocy kolejnej umowy będzie wspierać najlepszych polskich windsurferów jako sponsor główny.

– Spółka PGE Baltica odpowiada za realizację programu budowy morskich farm wiatrowych w Grupie PGE. Inwestycja ta, jak i windsurfing, nierozerwalnie związana jest
z wiatrem i wodą. Naturalnym krokiem było więc dla nas rozpoczęcie przed rokiem współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu. Wsparcie dyscyplin sportowych wykorzystujących naturalne żywioły, jak również zawodników startujących w regatach, wpisuje się w strategię sponsoringu Grupy PGE. Jednocześnie, w ten sposób wzmacniamy wizerunek PGE Baltica jako firmy budującej morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, promujemy energetykę wiatrową i dokładamy cegiełkę do sukcesów zawodników w regatach na arenie krajowej i międzynarodowej – powiedział Arkadiusz Sekściński, prezes zarządu PGE Baltica.

 Dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu spółka PGE Baltica jest widoczna na najważniejszych zawodach windsurfingowych w Polsce. Rok temu były to m.in. Mistrzostwa Polski w różnych klasach w Gdańsku i Pucku, Regaty Nord Cup w Gdańsku, Puchar Burmistrza Pucka i Puchar Prezydenta Sopotu. Windsurferzy odwiedzili także wakacyjne strefy Grupy PGE w nadmorskich miejscowościach w ramach Plaży PGE, gdzie prezentowano ciekawostki związane z morskimi farmami wiatrowymi. Sportowcy opowiadali tam o udziale w zawodach i prezentowali swój sprzęt. 

 – Windsurfing jest jednym z najczystszych ekologicznie sportów. Z tego powodu jest dla nas szczególnie ważne, że wspiera nas PGE Baltica planująca wykorzystanie wiatru jako energii przyszłości dla nas wszystkich. Co ważne, polscy windsurferzy są jednymi z najlepszych na świecie ,a dzięki PGE Baltica możemy rozwijać tę dyscyplinę, zachęcając kolejnych młodych ludzi, którzy poprzez kontakt z żywiołami wiatru, wody i słońca będą kształtowali swoje charaktery w szlachetnej formie rywalizacji – powiedział Witold Dudziński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu. 

 Grupa PGE wspiera też inne dyscypliny sportu związane z wiatrem i wodą, w tym pływanie i kajakarstwo.Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe