powrót do Aktualności

Medal Ani Igielskiej w klasie Techno 293

W hiszpańskiej miejscowości El Puerto De Santa Maria koło Kadyksu zakończyły się Mistrzostwa Świata w windsurfingowej klasie Techno 293. Polska reprezentacja wraca z medalem!

Warunki w trakcie Mistrzostw Świata były bardzo ciężkie. Organizatorzy mieli duże problemy z przeprowadzeniem pierwszych wyścigów. Wiatru było jak na lekarstwo, a dodatkowo sprawne przeprowadzanie wyścigów torpedowały mgły.
Do Hiszpanii jechaliśmy bardzo dobrze przygotowani, mówi trener reprezentacji Polski Łukasz Buderaski, i pozytywnie nastawieni. Podobnie było przed Mistrzostwami Europy w Izraelu. Tam wprawdzie nam nie poszło, ale poprawiliśmy kilka rzeczy, co przyniosło pożądane efekty. Na Mistrzostwach Świata nie zawiodły przede wszystkim dziewczyny. Ania Igielska zdobyła brązowy medal, w tej samej kategorii Linda Falkiewicz była 7., choć wygrała jeden wyścig, a do podium zabrakło jej niewiele. Bardzo dobry początek regat miała Nadia Kulik, jednak później falstart w wygranym wyścigu i kilka słabszych dni dały jej ostatecznie 10. miejsce. Duże nadzieje wiązaliśmy z Olą Wasiewicz, bardzo dobrze żeglującą przede wszystkim w średnich i silnych watrach. Niestety w Hiszpanii mieliśmy wiatry bardzo słabe, dlatego jej 6. miejsce, z bardzo małą stratą do medalu, trzeba ocenić pozytywnie. Jeśli chodzi o chłopaków, to wracamy z niedosytem. W obu kategoriach liczyliśmy na więcej, jednak okazało się, że stawka na świecie jest bardzo mocna. Trzeba po prostu robić dużo więcej. Przygotowanie motoryczne na takich regatach musi być na mistrzowskim poziomie. Wiemy co trzeba na przyszłość zrobić, co zmienić i powinno być lepiej. W przyszłym roku Mistrzostwa Europy mamy już w kwietniu w Marsylii. Tak więc sprzęt po tych regatach zostaje w Kadyksie. Wrócimy tutaj w styczniu na pierwsze zgrupowanie, potem w lutym regaty kontrolne, w marcu kolejne zgrupowanie i w kwietniu mistrzostwa. Pełne wyniki Mistrzostw Świata. 

Wyniki Polaków:

Dziewczęta Techno 7.8:
6. Aleksandra Wasiewicz
10. Nadia Kulik
27. Pola Wawrzyniak
35. Nell Ryan

Dziewczęta Techno 6.8:
3. Anna Igielska
7. Linda Falkiewicz
28. Karolina Gajdzińska
38. Oksana Skoczypiec

Chłopcy Techno 7.8:
20. Krzysztof Żarnowski
25. Michał Lis
26. Konrad Machura
43. Dawid Sykuła
67. Kacper Gwóźdź

Chłopcy Techno 6.8:
17. Olaf Grodzicki
24. Milo Sołomko
31. Piotr Szkolnicki
33. Maciej Popłonyk
43. Wiktor KocenkoKontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe