powrót do Ogłoszenia PSW

Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil – Puck 2019

W tym roku do Polski ponownie zawitają gwiazdy światowego windsurfingu. W dniach 30.06-06.07 2019 roku w Pucku odbędą się prestiżowe regaty – Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil.
Tegoroczne regaty będą niezwykłe ponieważ na starcie spodziewana jest czołówka światowa klasy Formuła Windsurfing, wielokrotni Mistrzowie Świata, medaliści Igrzysk Olimpijskich, profesjonalni zawodnicy na co dzień ścigający się w zawodowej lidze PWA. Będzie to też okazja do konfrontacji najlepszych polskich żeglarzy deskowych z Kadry Narodowej z czołówką światową. Nasz kraj będą reprezentowali m.in. medaliści Mistrzostw Świata w olimpijskiej klasie RSX: Piotr Myszka, Paweł Tarnowski, brązowy medalista olimpijski z Londynu Przemysław Miarczyński, utytułowani zawodnicy w klasie Formuła Windsurfing: Wojciech Brzozowski i Hubert Mokrzycki, a także nasz najlepszy zawodnik na co dzień ścigający się wśród zawodowców z PWA – Maciej Rutkowski.

Będzie to wielkie święto windsurfingu. Regaty odbędą się w terminie rozpoczynającym wakacje. W tym okresie Puck i miejscowości położone przy Zatoce Puckiej przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Ci będą mogli nie tylko oglądać regaty rozgrywane niedaleko molo, zobaczyć mistrzów świata na brzegu i w akcji na wodzie, a do tego skorzystać z licznych atrakcji, jakie przygotowało miasto Puck. 30 czerwca o godzinie 18.00 przewidziane jest uroczyste rozpoczęcie mistrzostw z huczną paradą, która przejdzie pomiędzy rynkiem a portem, gdzie rozpoczną się koncerty muzyczne. Punktem kulminacyjnym Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil ma być uroczyste rozdanie nagród 6 lipca z wręczeniem medali przez ważne osobistości Pomorza z muzycznym finałem.

Zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych do Pucka!

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, Formula Windsurfing, International Windsurfing Association
Partnerzy: Miasto Puck, MOKSiR
Patron Honorowy: Polski Związek Żeglarski
Sponsorzy: Rehasport Clinic, Allcon, Konsal, Amica, Brzoziewska Kędziora, Wyższe Szkoły Bankowe, Symbio Media GroupKowo Udvikling, Simple Media, Easy Surf Shop, Pit Bull.
Patroni medialni: Żagle, Wiatr, Wślizgu, Jachting, żeglarski.info, wyborcza.pl, Chilli Zet.

 Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe