powrót do Aktualności

W Pucku zakończyły się regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Była to część windsurfingowa, ponieważ wszystkie klasy żeglarskie swoją imprezę mają w Krynicy Morskiej. Do rywalizacji w Pucku zgłosiło się blisko 120 uczestników z całej Polski, którzy rywalizowali w klasach Formuła Foil oraz Techno. Najliczniejszą grupę stanowiła klasa iQFoil, również wśród najmłodszych żeglarzy startujących na żaglach 6.0 i 7.0.

Regaty o Puchar PZŻ okazały się bardzo wymagające, przez cztery dni rywalizacji wiało codziennie, w większości bardzo mocno. Pogoda również nie rozpieszczała zawodników, poza upalnym i słonecznym czwartkiem było zimno i deszczowo. Nie przeszkodziło to jednak sędziom na przeprowadzenie, w zależności od klasy, od 10 do 14 wyścigów. Wśród najmłodszych w klasie Formuła Foil (żagle 6.0) zwyciężyła Kalina Szostek, a drugie miejsce zajął Adam Keler. W najliczniejszej grupie FF 7.0 zwyciężył Maciej Dąbek, którego do ostatniego wyścigu mocno naciskał Gustaw Trybek. Wśród dziewcząt za to bezkonkurencyjna była Maria Rudowicz, zwyciężczyni aż dziesięciu wyścigów. W klasie Formuła Foil 8.0 zacięty pojedynek stoczyły odwieczne rywalki Ola Wasiewicz oraz Pola Wawrzyniak. Tym razem wygrała ta pierwsza, ale warto odnotować, że pozostałe konkurentki były bardzo blisko. Jeszcze bardziej wyrównane wyścigi mogliśmy oglądać w gronie męskim 8.0. Ostatecznie, po 14. wyścigach, triumfował Maciej Pietrzak. Wśród najstarszych uczestników startujących w klasie Formuła Foil Open medale wywalczyli: Paweł Dittrich, Jakub Janik oraz Jan Klimaszyk.

Klasa Techno swoje wyścigi rozgrywała od piątku i od razu trafiła na ciężkie warunki atmosferyczne. Najmłodsi żeglarze okazali się odporni na zimno, deszcz i wiatr, bardzo dzielnie walczyli o punkty w każdym wyścigu. W klasie 4.0 zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy SKŻ Sopot: Michelle Urzykowski oraz Tymon Wrzesiński. W grupie starszej złote medale wywalczyli: Urszula Chwiałkowska (6.0), Hanna Wojcieszak (6.8), Krzysztof Czuryło (6.0) oraz Jeremiasz Augustowski.

Wyniki: https://events.pya.org.pl/puchar-polskiego-zwiazku-zeglarskiego-w-klasach-fwf-oraz-techno,e66

Zapraszamy na kolejne regaty Pucharu Polski PSW.Kontakt Polskie stowarzyszenie windsurfingu

ul. Podmiejska 19
01-498 Warszawa
NIP: 522-27-98-024
Zobacz pełne dane teleadresowe